Elif Güveloğlu, polen maskesi tarifi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
      Yorum yok Elif Güveloğlu, polen maskesi tarifi

10kasim

Elif Güveloğlu, Star tv Melek programında polen maskesi tarifi verdi. Polen maskesi nasıl yapılır hep birlikte öğrenelim. Bu maske çok etkili doğal bir cilt yenileyiciymiş. 2 adet değişik polen mskesi tarifi vereceğim size. Bunlardan biri kuru ciltler için yumurta sarısı ile hazırlanan polen maskesi. Bu maske kuru ciltler için peeling ve yenileme görevi görüyor.


Kuru ciltlere polen maskesi nasıl yapılıyor

Malzemeler:
1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı
1 adet yumurta
1 tatlı kaşığı arı poleni

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri iyice karıştırıp tüm cilde yediriniz. ve 10 dakia sonra parmağınızla soyarak çıkarınız.

Normal ve Karma Ciltler İçin Polen Maskesi Nasıl Yapılıyor

Bir çay kaşığı polen, bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı limon suyu. Bu maskelerin ciltte en az yarım saat beklemesi gerekiyor. Daha sonra yüzünüzü gül suyu ile silin veya maden suyu ile yıkayın.

Polende toksik hiçbir madde bulunmamıştır ancak bala alerjisi olanların kullanmamaları gerekir.

Saklama koşulları çok önemli. Poleni, ağzı sıkıca kapalı cam kavanozlarda buzdolabında saklamak ve en geç 3 ayda tüketmek gerekiyor. Açıkta satılan polenleri asla satın almayınız.
About admin

Güzellik uzmanı, aynı zamanda bilgisayar ve internete meraklı webmaster,sürekli araştırmalar yapan ve bu yaptığı araştırmaları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyan , acıların paylaştıkça azaldığı gibi bilgilerin de paylaştıkça çoğalacağı felsefesini yaşamına empoze etmiş birisi olarak aynı zamanda sizlerle paylaşımlardan mutluluk duyarak sayfamıza hoşgeldiniz diyorummm :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir