Elektronik sigara zatürreye mi yol açıyor?

100_3581 (1)

Elektronik sigara zatürreye mi yol açıyor?
İspanya’da e-sigara kullanımıyla doğrudan alakalı bir zatürre vakası teşhis edildi. Hastanın günde beş kez e-sigara kullandığı ve ciğerlerinde e-sigara kaynaklı toksik birikintilerin bulunduğu belirtiliyor


Hastanın e-sigara kullanmayı kestikten kısa bir süre sonra ise yeniden sağlığına kavuştuğu aktarılıyor.

E-sigara Kullanıcıları Derneği şimdiye kadar e-sigara kaynaklı yalnızca iki zatürre vakası görüldüğünü ve bunun genellenemeyeceğini düşünüyor.

Ancak uzmanlar e-sigara tüketiminin neden olduğu riskleri yeniden gözden geçirmeye başladı bile. Zira hızla büyüyen bu pazarda yeterli kontrol bulunmuyor.

İspanyol gazetesi El Mundo’nun haberine göre; doktorlar e-sigaraların daha az nikotin içermesi nedeniyle giderek daha çok kişi tarafından tercih edilmeye başladığını söylüyor ve uyarıyor: “E-sigara normal sigara kadar yüksek kanser riski taşımıyor ancak kardiyovasküler rahatsızlıklara sebep olduğuna dair şüphelerimiz bulunuyor”

posta.com.trAbout admin

Güzellik uzmanı, aynı zamanda bilgisayar ve internete meraklı webmaster,sürekli araştırmalar yapan ve bu yaptığı araştırmaları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyan , acıların paylaştıkça azaldığı gibi bilgilerin de paylaştıkça çoğalacağı felsefesini yaşamına empoze etmiş birisi olarak aynı zamanda sizlerle paylaşımlardan mutluluk duyarak sayfamıza hoşgeldiniz diyorummm :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir