Tuz sabunu nedir evde tuz sabunu nasıl yapılır
Tuz sabunu nedir evde tuz sabunu nasıl yapılır
Tuz sabunu nedir evde tuz sabunu nasıl yapılır

Tuz sabu nedir?Nasıl kullanılır?Ve evinizde tuz sabunu nasıl yapılır?Aşağıda sayfamızda teaylarına ulaşabilirsiniz.

İlk olarak tuz sabunu nedir?Özellikle içerdiği 80 ‘e yakın mineral sayesinde oldukça faydalı olan tuz sabunu antibakteriyel bir özelliği de sahiptir.Saç bakımından cilt bakımına,egzema‘dan sedef hastalıklarına kadar terlemeden ter kokusunu önlemeye kadar bir çok faydası vardır.Tuz sabununun faydalarının başında ise cilde faydası geliyor.Siyah noktalardan sivilcelere kadar faydası olan tuz sabunu içerdiği mineraller sayesinde de cilde peeeling etkisi yapıyor.
Peki evde tuz sabunu yapmak için size gerekli olan malzemeler nelerdir?

Tuz sabunu nedir evde tuz sabunu nasıl yapılır

4 yemek kaşığı himalaya pembe tuz

8 yemek kaşığı kastilya sabunu

Kapaklı bir kavanoz

Kastiya sabunu sıvı olacak .Sıvı haldeki kastilya sabununa himalaya tuzunu ekliyorsunuz.Güzelce karıştırın ve bir kavanoza koyup ağzını sıkıca kapattıktan sonra güneş görmeyen bir yerde beklemeye alın.Hepsi bu kadar tuz sabununuz kullanıma hazır.Dilerseniz çabuk sertkelşmesi için buzdolabıma koyabilirsiniz.

Tuz sabununuzu cildinizde,deri hastalıklarınızda kullanabileceğiniz gibi tencere,tava v.b ev eşyalarınızı ovmak için de kullanabilirsiniz. Dolayısı ile bir çok kullanımı olan tuz sabununuzu evde kendiniz yapmanız sizin için çok daha iyi olacaktır.

Spread the love


Bir Cevap Yazın