Topuk çatlaklarını gideren pamuk gibi yapan yöntem
Topuk çatlaklarını gideren  pamuk gibi yapan yöntem
Topuk çatlaklarını gideren pamuk gibi yapan yöntem

Ölü hücrelerin birikmesi aşırı kuruluk, ayakkabılarımızın neden olduğu sürekli sürtünme çatlak topukların ana nedenidir.

Bu yaygın sorun (topuk çatlakları) genellikle insanların ayaklarına dikkat etmemeleri sonucunda ortaya çıkar.Bunun nedeni ise bir çok insanın hayatımızda çok büyük rol oynamasına rağmen ayak bakımlarına gerekli özeni göstermemeleridir.
Bunun için çeşitli kremler v.s almak yerine evinizde hem daha etkili hem de daha maaliyeti az bakım kreminizi yapabilirsiniz.Bunun için size gerekli olan malzemler :

Topuk çatlaklarını gideren pamuk gibi yapan yöntem

Limon,gliserin ve gül suyu:Bir kaba bir limonun suyunu sıkın üzerine 2 yemek kaşığı gliserini ve 3 yemek kaşığı gül suyunu ilave edin ve karıştırın.Bu karışımı büyük bir leğene bir miktar su doldurup o suyun içerisine boşaltın.Sonrasın da ayaklarınızı bu suya sokup yarım saat kadar bekletin.Sonrasında ayaklarınızı çıkarıp kurulayın ve topuklarınıza gliserin sürüp çorap giyip yatın.

2.yöntem ise Hindistan cevizi yağı ve karbonat karışşımı:2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağına 1 tatlı kaşığı karbonat ekleyin ve macun kıvamına gelene dek karıştırın.Daha sonra temizlemiş olduğunuztopuklarınıza bu karışımı sürün ve airesel hareketlerle masaj yapın.

30 dakika boyunca ayağınızda kalsın ve sonrasında ayağınızı yıkayıp kurulayın ve son olarak gliserin sürüp çorap giyin.

Spread the love


Bir yanıt yazın