Şeker Hastalığına Son Veren Sebze
Şeker Hastalığına Son Veren Sebze
Şeker Hastalığına Son Veren Sebze

Obezitenin giderilmesinden tutunda,kolesterolün dengelenmesinde,Kanser engellenmesine kadar çok etkili.

Bamya’nın yüksek şeker seviyesinin düşürülmesine yardımcı olduğunu biliyor musunuz?İşte Bamyanın sağlığınız için faydaları;:
Kalp hastalığı riskini azaltır.Bamya çönür ve çözünmez lifler içerir.Çöüznebilir lif metoboşik toksinleri yok eder.Böylece kalp krizi riskini azaltır.Ve sindirim sistemi ile vücuttan dışarı zararlı toksinleri atar.

Şeker Hastalığına Son Veren Sebze

Ülseri önler

Ülseri önlemede çok faydası olan Bamya sindirim sistemindeki asidi nötralize eder.

Kataraktı önler.Retinayı korur ve kataraktı önlemede büyük destek sağlar.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.Sinir sistemini korur.Stres ve depresyonu azaltırken,mide ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlarken, sinir sistemini korur.

Kemikleri güçlendirir

K vitamini güçlü kemikler inşa etmek, ve kemik yapısını korumak için gereklidir.Demir,kalsiyum ve manganez ,magnezyum gibi minerallar içerir.Kilo vermeye yardımcıdır.

Kilo vermek isteyenler bamyayı tercih edebilir.Bamya içindeki yüksek lif oranı sayesinde tokluk hissi yaratır,idrar söktürücüdür.Kabızlığı gidermede faydalıdır.

Yüksek şekeri düşürür.Bamya diyabet tedavisi için faydalıdır.Kan şekeri düzeylerini azaltmaya yardımcı olur.Yani diyabet kontrolü için bamya suyu içmek gerekir.

İşte diyabetin doğal tedavisi.

Dilimler halinde doğradığınız 2-3 adet bamyaları 1 bardak suyun içine koyun.Bardağın ağzını kapatın.Ve oda sıcaklığında gece boyunca bekletin.Kahvaltıdan önce içindeki bamyaları çıkarıp bu suyu için.

Düzenli olaralk 2 hafta kullandığınızda şeker seviyenizin düştüğünü göreceksiniz.

Spread the love


Bir yanıt yazın