ÖDEM ATICI DOĞAL TARİF
Ödem nasıl atılır
Ödem atıcı doğal tarif
Uzman diyetisyen Pınar Kural Enç sizle için en doğal ödem atma yöntemini ve tarifini paylaştı.

Diyetisyen Enç”Ödem’in oluşmasında bir çok etken rol oynayabiliyor.Bunun yanı sıra ciddi hastalıklarında ödemin oluşmasın da etkili olduğu unutulmamalıdır”dedi.

Ve diyetisyen Pınar hanım ödem atmanın yolları ile ilgili bilgiler verdi.Enç”Ödem vücutta sıvı birikmesi olup çok yaygın görülmektedir.Ödemi hücre içi sıvının hücre dışına çıkması ile doku aralarında ve cilt altında birikmesi olarak tanımlayabiliriz.

Ödem daha çok bayanlarda görülüyor ve ciddi hastalıkların belirtisi de olabilir.Böbrek ve karaciğer hastalıkları,kalp,damar sorunları,hormonal hastalıklar ödeme yol açabiliyor.Ödeme neden olan durumlardan bazıları şunlardır:

Regl dönemi,Menopoz,Fazla kilo,az su tüketimi,karbonhidrt tüketimi,Bol tuz tüketmek gibi.Ayrıca magznezyum eksikliği,B 6 vitamin eksikliği,tansiyon dengesizliğide ödeme neden olabiliyor.

Eğer hastalığa bağlı bir ödem söz konusu değilse ilaç kullanmadan bazı tedbir ve doğal yollarla ödemden kurtulabilirsiniz.Uzman diyetisyen Pınar Kural Enç”ödemden kurtulmak için öncelikle hazır yiyecekler,et suyu tabletleri,turşular,konserveler,tuz yönünden zengin besinler olup,bunların tüketiminde dikkatli olunmalıdır.

Ve son olarak sizler için ödem atıcı tarifi verdi.İşte ödem atan tarif:

ÖDEM ATICI DOĞAL TARİF

Gece yatmadan evvel 1 bardak suya 1 adet hurma koyup bekletin.Sabah kalktığınızda hem suyu hemde hurmayı tüketin.Bu bağırsak hareketlerinizin hızlanmasına ödemin atılmasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca 1demet maydonoz,2 salatalık,1 havuç suyunu karıştırıp dilerseniz biraz zencefil ekleyip bu karışımı gün içinde 2 kere 1 bardak tüketebilirsiniz.dedi.

Spread the love


Bir yanıt yazın