Nöralterapi ile ağrılara son

 • Post category:sağlık
 • Post comments:0 YorumNöral terapi veya nöral tedavi tanımlaması iyileşme için sinir sistemine etki edilmesi anlamında kullanılmaktadır.

Nöralterapi, otonom sinir sistemi üzerinde düzenleyici ve uyarıcı etki yaparak iyileşmeyi sağlamaktadır.
Hastalıklarımızın ve geçmeyen ağrılarımızın temelinde otonom sinir sisteminde biriken hasarlar yer almaktadır. Bu duruma yaşamımız boyunca geçirdiğimiz mikrobik hastalıklar, ameliyatlar, kazalar, fiziksel ve psikolojik travmalar neden olmaktadır.

Bademciklerimiz iltihaplandığında, dişimiz çürüdüğünde ve diş tedavisi olduğumuzda veya sezeryan ameliyatı sonrası o bölgedeki iletişim ağı etkilenir. Yaşam boyu kalıcı olabilen hasarlar bırakır. Bu hasarlar sonradan gelişen hastalıklarımızın temelini oluşturmaktadır. Hasarlı bölge cildine yapılan nöral terapi ile iletişimdeki  bozukluk düzeltilmektedir. Nöral terapide local anestezik maddenin anestezik etkisi kullanılmaz.Otonom sinir sisteminin oluşturduğu enerji yükseltici (hiperpolarize edici) uyarı ile tedavi sağlanır. Uygulama genelde cilde yapılır sinirlerin kendisine yapılmaz.

Nöral terapi vücudumuzda çok geniş bir elektriksel ağ (network) yapısında olan otonom sinir sisteminin uyarılması ve düzenlenmesini (regulasyonunu) sağlar. Beyin, omurilik ve vücuda uzanan kablolar benzeri sinirlerden oluşan sinir sistemimiz vardır. Ancak ikinci ve çok önemli olan otonom (nörovegetataif) sinir sistemimizdir. Otonom sinir sistemi her hücreye ulaşan, her hücrenin bilgisini tüm vücuda anında ulaştıran ve çalışmalarını kontrol eden bir biyoelektriksel ağdır. Bir insandaki bu ağı ucuca eklediğimizi varsayarsak dünyanın etrafını 12 defa dolaşabilir uzunluktadır. Bu ağdaki bozukluklar tüm hastalıklarımızın temelini oluşturur.

Nöral terapi bu bozuklukları düzelttiği için tüm hastalıklarda etkili tedavi sağlar. İlaçlarla sağlanamayan bu etkiyle hastalığı kaynağından tedavi etmek mümkündür.

Ancak nöral terapiyi bir enjeksiyon tedavisi olarak algılamak nöral terapi uygulayan hekimlerin sık yaptığı hatadır.Nöral terapi yaklaşımı hekime hastalığın kaynağını bulmak konusunda ciddi yol gösteren bir perspektif kazandırır. Hastalığı bu şekilde çözümlersek bazen enjeksiyonlara gerek kalmayabilir.Nöral terapi hemen hemen her hastalıkta kullanılabilen bir tedavi metodudur. Özellikle klasik tıbbın yetersiz kaldığı uzun süreli, geçmeyen ağrılarda çok etkindir.

Nöral Terapi ağrı tedavisi için öncelikli tercih edilmelidir.

Ağrı tedavisi

Nörolojik Hastalıklar

……..Tüm bu hastalıklar için site içinde açıklamalı makaleler vardır…..

Uygulanan Diğer Alanlar

Uygulandığı organda belirgin bir kanlanma artışı, iyileşmeye yönelik hareketlilik oluşturur. Organlarda iyileşme başlar. Tedavi sürecinde vücutta olan tüm problemler için nöral terapi yaklaşımı uygulanır. Tüm vücut regüle edilir.

  • Hormonal bozukluklar, adet düzensizlikleri, premenstrüel sendrom, sancılı adet, erken menapoz:

   Kadınlardaki hormonal bozukluklarda hormonal aksı bozabilecek nedenler saptanır. Tek tek düzeltilir. Hormonal döngü düzenlenirse tüm şikayetler düzelebilir. Migren özellikle hormonal aktif kadınlarda yaygındır. Migren tedavisi sırasında aynı zamanda hormonal problemlerinde düzenlenmesi gerekliliği vardır. Pek çok hastada migren ve hormonal aksamayı yaratan aynı nedendir. Bu nedenin eliminasyonu aynı anda her iki problemde de düzelme sağlamaktadır.

  • Vücutta geçirilmiş ameliyatlar sonucu kalmış izler (skar dokusu):

   Nöral terapi uygulandığı dokuda iyileşmeyi yeniden aktif hale getirdiği için yıllar öncesinden kalmış ve iyileşmenin belli düzeyde durduğu skar dokusunda da etkilidir. Yeniden başlayan iyileşme skar dokusunun belirginliğni azaltır. Operasyonla aynı dönemde yapılırsa skar dokusunun gelişimini de çok çok minimalize eder. Ayrıca yara iyileşme süresini kısaltır.

  • Tonsillit, sinüzit gibi sık tekrarlayan enfeksiyonlar:

   Enfeksiyonun tekrarlamasının temelinde hastalanan bölge nörovegetatif sinir sisteminde geçmişten kalmış bozukluklardır. Beden bunu kendisi düzeltememektedir. Düzeltemediği içinde enfeksiyonlar kolay gelişmektedir. Hastalanan dokuya yapılacak nöral terapi sinirsel iyileşmeyi sağladığında enfeksiyona hastalanma zorlaşmaktadır. Ayrıca o bölgeye bedenin başka bölgelerindeki bozucu alanlardan gele uyarımlar varsa onlar da düzeltilmektedir. Bu yaklaşım sürekli antibiyotik kullanma döngüsünden hastayı kurtarmaktadır.

  • Alerjilerin temelinde otonom sinir sisteminin dışarıdan gelen yabancı maddelere verdiği yanıtın bozulması vardır. Bu olumsuz tepkinin bir bölümü nöral terapi ile düzeltilebilir. Alerjinin temelinde barsaklardaki toksisite ve dengenin bozulması yatmaktadır. Bunun için gıda intoleransının belirlenmesi ve flora dengelemesi için kullanılan ilaçlar vardır. Daha etkili çözümün homeopati ile sağlanabileceğini düşünüyorum.
  • Diz ağrısı, omuz ağrısı (impigiment sendromu), tendinit, tenisçi dirseği, golfçü dirseği ve spor yaralanmaları:

   Uygulandığı alanda anlamlı düzelme sağladığı için iyileşme sürecini hızlandırır veya yeniden iyileşme sürecini başlatır.

  • Romatizmanın tedavisi:

   Özellikle eklem romatizması ve fibromiyaljinin tedavisinde hem sorunun ortaya çıktığı eklem ve kasta iyileşme sağlar, hem de nedeni ortaan kaldırarak romatizmanın tedavisininde etkili olur.

 

Spread the love


Bir Cevap Yazın