HAFIZAYI GÜÇLENDİREN ALZHEİMERDEN KORUYAN BESİN
Hafızayı güçlendiren alzheimerden koruyan besin

Hafızayı güçlendiren alzheimerden koruyan besin
Hafızayı güçlendiren alzheimerden koruyan besin

Hafıza problemleri,beyin yorgunlukları özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün artmaktadır.Hafızanızı güçlendirecek,sizi Alzheimerden koruyacak ve bunun yanı sıra
faydaları nerede ise saymakla bitmeyen bir besinden bahsetmek istiyorum sizlere.Bu besin:Bira mayası

Hafızayı güçlendiren alzheimerden koruyan besin

Bira mayası alkol içermez,içerisinde alkol’de yoktur.Bira mayası Saccharomyces cerevisiae mantarın kurutulmuş versiyonudur.

Bira mayası hamur işlerinin kabartılmasında kullanılan hepimizin aslında sıkça kullandığımız bir gıda.Ve sizler için araştırdım işte bira mayasının bişenleri ve:

B grup vitaminleri(Yaşlanma sürecini yavaşlatmak,görme sorunlarını gidermek,sinir sisteminin normal çalışmasını sağlamak)

C,D,E,F VE P vitaminler

Doymamış yağ asitleri

17 çeşit amino asit

Potasyum,krom,kalsiyum,selenyum,fosfor,çinko,demir,sodyum,kükürt,bakır ve diğer mikro elementler

Bira mayası karaciğerdeki glikojen miktarını arttırarak beyin fonksiyonlarının aktivasyonuna katkıda bulunuyor dolayısı ile konsantrasyon ve hafızayı geliştiriyor.

Buna ek olarak hücreleri yenileme,kolesterol düzeylerini normalleştirme,kan şekeri düzeylerini düşürme ve kardiyovasküler sistemi güçlendirme konularında yardım ediyor.Ve dolayısı ile sizi Alzheimer‘den koruyor.

Peki nasıl tüketebilirsiniz?İster yoğurdunuza ister salatalarınıza ya da meyve sularınıza 10 gram olacak şekilde tüketebilirsiniz.

 

 

Spread the love


Bir yanıt yazın