Kovid sonrası saç dökülmesi için saç çıkaran karışım
saç dökülmesi  için saç çıkaran  karışım
Kovid sonrası saç dökülmesi için saç çıkaran karışım

Stres,beslenme eksikliğ, hormonel değişiklikler gibi bir çok farklı nedenden dolayı döküln saçlar hem erkeklerin hemde kadınların ortak kabusu.

Kovid ise maalesef bu kabusu arttırdı.Yapılan bilimsel çalışmalar covid geçirmiş kişilerin ilerleyen dönemde ciddi oranda saç dökülmesi yaşadığını ortaya koydu. Hatta bazı çalışmalara gör corona geçirenlerin yüzde 25 ve 30’unda saç dökülmesi görülüyor.
Güzellik koçu Meltem Demir ise bu durumda pahalı şampuanlar kullanmak yerine saç çıkartan özel karışımın tarifini verdi.Saç çıkartan tarif için ise gerekli malzemeler şöyle:

Kovid sonrası saç dökülmesi için saç çıkaran karışım

40 ml hindistan cevizi yağı

10 ml jojoba yağı

20 damla selvi yağı

20 damla okaliptüs yağı

20 damla nioli yağı,(yada çay ağacı yağı)20 damla tarçın yağı,20 damla sedir yağı 10 damla karanfil yağı,10 damla yılng yılang,5 damla ıtır yağı ve 20 damla nane uçucu yağı.

Tüm bu yağlaı bir kapta karıştırın ve özellikle gece yatmadan evvel saçlarınıza msaj yaparak uygulayın.Sabaha kadar bu karışım saçlarınızda kalsın.Özellikle nane yağının içerisindeki minoxidil saç oluşumunu destekler. Bu uygulamayı yapmadan evvel saçlarınızın resmini çekin ve uygulama sonrasında tekrar foto çekerek farkı görün.

Milliyet Pembe nar

Spread the love


Bir yanıt yazın