Mide ülseri için doğal içecek tarifi
Mide ülseri için doğal içecek tarifi
Mide ülseri için doğal içecek tarifi

Mide ülserleri mide asidinin aşırı üretimi nedeniyle mukoza,mide zarının maruz kaldığı lezyonlardır.

Bu rahatsızlık karın bölgesinde güçlü bir yanma hisssinin yanı sıra ,iltihaplanma,asit reflüsü e diğer rahatsız edici sindirim semptomlarına neden olur.
Mide ülseri vakalarının çoğunda H.pylori baktersinin enfeksiyonundan kaynaklanır.Ancak tütün,alkol ve ve bazı tahriş edici gıda tüketimiyle ilişkili olabilir.Mide ülseri için öncelikle doktora görünmeli endoskopi sonucu doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli kullanmalısınız.Bunun yanı sıra evde mide ülseri için doğal içecek tarifine bakabilirsiniz.

Mide ülseri için evde yapabileceğiniz doğal içecek için ilk olarak tavsiye Keten tohumu suyu.

Keten tohumu zayıflama ve sindirim özellikleriyle bilinen keten tohumları ülserleri hafifletmek içinde br tamamlayıcıdır.Doğal lifleri kabızlığı önlerken yağ asitleri ve amino asitleri mide zarını onarmaya yardımcı olur.Bağırsaklardaki sağlıklı bakterileri beslemek için idealdirler.Ve bunun yanı sıra asiteleri nötralize etmeye aydımcı olu.

Mide ülseri için doğal içecek tarifi

Malzemeler.

1 yem kaşığı keten tohumu,

Yarım su bardağı su

Keten tohumunu yarım bardak suya koyun ve bir gece bekletin.Ertesi gün keten tohumunun jelatimsi bir salgı salgıladığını göreceksiniz.Süzgeçten gçirin ve bu suyu aç karnına için.Bunu 3 hafta boynca yapın.

Spread the love


Bir yanıt yazın