Karda Düşmemek İçin Ayakkabınızın Tabanına Bakın Ne Yapmalısınız
Karda Düşmemek İçin Ayakkabınızın Tabanına Bakın Ne Yapmalısınız

Kar yağdığında bir çoğumuz sokaklarda düşen insanlar görmüşüzdür,hatta bu bizim başımıza da gelmiştir.
Kar yağdığı zaman yerlerin bir süre sonra buz pisti gibi kaygan olması çok normal.Bu durumda bize düşende bu kaygan zeminde dikkatli ve tedbirli olarak yürümek.Yoksa bir çok kişinin başına geldiği gibi düşebilir ve bu düşme sırsaında da bir yerlerinizi kırabilirsiniz.

Bugün sizlere karlı ortamda dışarı çıktığınızda düşmenizi engelleyecek,daha doğrusu kaygan zeminde rahatlıkla yürümenizi sağlayacak bir yöntemden bahsetmek istiyorum.

Karda Düşmemek İçin Ayakkabınızın Tabanına Bakın Ne Yapmalısınız

Eski zamalardan beri bir çoğunuz duymuşsunuzdur.Karlı ortamlarda kayarak düşmeyi engellemek için bir çok kişi ayakkabısının üzerine çorap giyip bu şekilde dışarı çıkmıştır.Oysa bugün size önereceğim yöntemde aksine çorabı ayakkabınızın üzerine giymiyorsunuz.Peki, ne yapacaksınız.

İlk olarak naylon bayan ince çorabınızı ki eski olanı tercih etmelisiniz. Bir ateş yardımı ile yakıp yaktığınız bu naylon çorabın erimiş damlalarını ayakkabı tabanınıza sabitlemek olacak.Ufak parçalara bölüp yakıp ayakkabı tabanına yapışmalarını sağlayın.

Bu erimiş naylon parçacıkları karda ve kaygan zeminde yürürken ayakkabınızın kaymasını engelleyecektir.Bu yöntemle en azından bir kaç hafta daha rahat bir şekilde karda yürüyebilirsiniz.

Diğer yöntem ise zımpara kağıdını ayakkabınızın tabanına yapıştırmak.Zımpara kağıdını ayakkabı tabanınızın şekline göre kesin ve kuvvetli bir yapıştırıcı ile ayakkabı tabanınıza yapıştırın.Bu yöntemde sizi 2 hafta kadar karda kayıp düşme riskinden koruyacaktır.

Spread the love


Bir yanıt yazın