dudak çatlakları için doğal yöntemler
33460_158526607511349_122340634463280_351036_3502788_n

 
Cilt bakımının alt basamaklarından bir parça dudak bakımı, dudakların kuruması ve dudak çatlakları güzelliği bozan belirgin kusurlardan. Özellikle yaz ve kışın o kötü ayazlarında dudakları kurutan hava akımı. Bir çok insanın başının belası dudak çatlaması, öyle ki özellikle kadınların tüm makyaj sıradanlıklarını değiştirmelerini gerektiren bir faktördür. Bu nedenle her gün düzenli bir şekilde dudak bakımı yaparak ve dudak kremleri kullanarak dudakların gerektiği gibi kalmasına yardımcı olabiliriz. Dudak çatlakları genellikle şu sebeplerden oluşur;

Vücudun susuz kalması, aşırı soğuk hava, ayaz, kötü marka rujlar veya aşırı ruj, dudakları sürekli dil ile ıslatma, gibi bir çok nedenden dudaklar çatlayabilir. Peki bu dudak çatlaklarıyla nasıl baş edebiliriz, bu soruya en iyi cevap;
Dudak Çatlakları için:
Dudak bölgesine, her gün düzenli olarak ada çayı ile; masaj yapabilirsiniz. Demlenmiş ada çayının posasını dudaklarınızda gezdirebilirsiniz. Dudaktaki kan dolaşımını artıran ada çayı; yumuşak ve nemli bir görünüm sağlar.
Bir miktar tereyağı ile bir çay kaşığı bal karıştırılıp, dudaklara sürülebilir. Çatlakların giderilmesi için oldukça etkilidir. Tereyağı nem kazandırırken, bal ise dudakları yumuşatır.

 

Bir çay kaşığı şeker ile, bir çay kaşığı zeytinyağını karıştırarak hazırlayacağınız karışım; dudaklara peeling yapmanızı sağlar. Yapacağınız peeling ile birlikte, kan akış hızı artar ve çatlak görünüm kaybolur.

 

Bir yumurta sarısı ve bir miktar yulafı krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Dudaklarınıza sürdüğünüz karışım; 20 dakika bekletilmelidir. Dudakları duruladıktan sonra, ne kadar nemlendiğini ve canlandığını göreceksiniz.

 

Bir salatalığı rendeleyerek, yoğurt ile karıştırın. Dudaklarınıza süreceğiniz karışımı çevresine de uygulayabilirsiniz. Salatalık ve yoğurt dudaklara pürüzsüz bir görünüm verecektir.

 

Bir domates rendelenir. İçine bir miktar bal ilave edilir. İlave edilecek bal bir tatlı kaşığı olabilir. Domatesin boyutuna göre ayarlayabilirsiniz. Karışımı dudaklarınıza sürdükten 15 dakika sonra yıkamalısınız. Dudaklarınız sağlıkla parlayacaktır.

 

Bir havuç suyunu rendeleyin. Havuç suyu dudakların yumuşaması için çok etkilidir. Elde ettiğiniz posayı dudaklarınıza sürebilirsiniz. Havuç posasının yere düşmemesi için uzanmanız gerekir. 20 dakika bekletip yıkayabilirsiniz. Bu kürü de haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

 

Tüm bu önerilerin yanında dudak çatlaklarına önerilebilecek bir kaç çatlak kremi veya krem kullanmak istemiyorsanız dudak lipleri de dudak kuruluğuna çok faydalıdır:

 

Nivea Furıty Shıne Strowberry Dudak Bakım Kremi

Furıty Shıne Strowberry Dudak Bakım Kremi

Nivea Hydra Care Lıp Care Dudak Bakım Kremi

Hydra Care Lıp Care Dudak Bakım Kremi

Nivea Vitamin Shake Lıp Care Dudak Bakım Kremi

Vitamin Shake Lıp Care Dudak Bakım Kremi

Nivea Fruıty Shine Cherry Dudak Bakım Kremi

Fruıty Shine Cherry Dudak Bakım Kremi

Clinique Protection Stick spf 35

Protection Stick spf 35

RoC Enydrial Lip Stick 4.9 gr
Enydrial Lip Stick 4.9 gr

AVON Care üzüm çekirdeği özü ve E vitamini içeren koruyucu dudak balmı

Care üzüm çekirdeği özü ve E vitamini içeren koruyucu dudak balmı

Neutrogena Dudak Nemlendiricisi SPF20

Dudak Nemlendiricisi SPF20

AVON Anew Platınum Göz Çevresi ve Dudak Bakım Kremi 55+

Anew Platınum Göz Çevresi ve Dudak Bakım Kremi 55+

RoC Dermatologic Enydrial Hand Cream 50ML + Lipstick 15ML

Dermatologic Enydrial Hand Cream 50ML +

Lipstick 15ML

Innova Collagen Boosting Lipcare

Collagen Boosting Lipcare

Clinique All About Lips

Clinique Repairwear Yoğun Dudak Bakım Kremi
Repairwear Yoğun Dudak Bakım Kremi

Olay Regenerist Yaşlanma Karşıtı Dudak Bakımı

Regenerist Yaşlanma Karşıtı Dudak Bakımı

RoC Soliel Protexion spf 20 Stick

Soliel Protexion spf 20 Stick

Spread the love


Bir Cevap Yazın