DERECE İLE TİROİD TESTİ NASIL YAPILIR
derece ile tiroid testi nasıl yapılır
derece ile tiroid testi nasıl yapılır

Tiroid rahatsızlığı maalesef günümüzde çok yaygın bir durumda.Öncelikle her zaman söylediğimiz gibi sizde tiroid rahatsızlığından şüpheliniyorsanız doktora  öncelikle görünmelisiniz.
Zira oldukça önemli bir hastalıktır.Size önereceğimiz ufak bir test ile evinizde tiroid testi yapabilirsiniz. Tiroid bezi rahatsızlığının vücut sıcaklığı tarafından da belirlenmesini 50 yıl önce Dr. Brado Barnes keşfetmiş .Öncelikle size gereken bir derece derecenizi  yatmadan evvel sallayarak 35 derecenin altına düşürmek daha sonra koltuk altınıza teninize değecek şekilde yerleştirin ve 10 dakika bu şekilde bekleyin.

Derece ile tiroid testi nasıl yapılır

Daha sonra dereceyi çıkarıp bakın eğer:

vücut sıcaklığı 36,5 ila 38.6 derece arasında  ise tiroidiniz normal çalışıyor anlamına geliyor.

Eğer 36,5 derecenin altında gösteriyor ise tiroidiniinz yavaş çalıştığı yönünde bir göstergedir,bunun sonucunda da saç dökülmesi ,yorgunluk,enerji düşüklüğü,depresyon ,konsantrasyon eksikliği ve baş ağrısı gibi sonuçlar doğurur.

38,6 dereceyi aşan bir sıcaklık ise tiroidinizin fazla çalıştığının bir göstergesi ve vücudunuzda bir takım enfeksiyonların olabileceğinin göstergesidir.Doğru bir sonuç için testi 3 gün üst üste yapın ve sabahları yapın.

Spread the love


Bir yanıt yazın