BÖBREK TAŞINI DÜŞÜRMEDE EN ETKİLİ 5 BİTKİ NEDİR
Böbrek taşını düşürmede en etkili 5 bitki nedir

Böbrek taşını düşürmede en etkili 5 bitki nedir
Böbrek taşını düşürmede en etkili 5 bitki nedir
Böbrek taşını düşürmede en etkili bitkiler neler

Böbrek taşları sert,kristalize ürik asit,kalsiyum ve amino asit sistein birikimlerinden oluşur.Ve böbrek taşı olanlar veya düşürenler çok iyi bilirler ki maalesef çok ama çok sancılı olur.Sizlere bugün atalarımızın böbrek taşından kurtulmak için hangi bitkilerden faydalandıklarını yazacağız.

1-Karahindiba

Karahindiba kökü binlerce yıldır diüretik olarak kullanılmıştır.Karahindiba kökünün  üriner sistemin temizlenmesine yardımcı olduğu ve hafif aneljezik etkisi olduğu bilinmektedir.Karahindiba kökü en iyi çay olarak tüketilmelidir.

2-At kuyruğu:At kuyruğu taşların geçmesine yardımcı olan doğal bir diüretiktir.Taş kanallardan geçerken ağrı ve kanama miktarını azaltır.En iyi kullanım şekli çay olarak tüketmektir.Taş düşene kadar günde 3 defa 3 bardak içilmelidir.

3-Chanca-piedra bitkisi:Bu bitki Brezilyadan gelir.Adı taş kırıcı anlamına gelir.Taşlardan mağdur olan kişilerde  kalsiyum düzeylerinin normalize edilmesine yardımcı olmak için önerilir.Yapılan çalışmalar  6 ay boyunca bu bitkiyi tüketenlerin plasebo alanlara kıyasla  yeni taşlar oluşturma oranı çok düşüktür.

Biberiye:Bu güzel bitki sadece mutfakta baharat olarak değil aynı zamanda böbrek taşları içinde en popüler bitkilerden biridir.

Kaynak:offthegridnews.com

Spread the love


Bir yanıt yazın