Doğal çok etkili ağrı kesici krem nasıl yapılır
Doğal  çok etkili ağrı kesici krem nasıl yapılır
çok etkili ağrı kesici krem nasıl yapılır

Ağrı ve acı günlük hayat rutinimizi maalesef çok kötü olarak etkiler.Ağrılı eklemlere ve kaslara dayanmak oldukça zordur hele ki bir de ağrı kronikleşmiş ise.

Bu tür rahatsızlıklar genellikle aşırı aktiviteden, çok uzun süre tek pozisyonda kalmaktan, yorucu çalışma saatlerinden, ağır kaldırmadan, yanlış duruştan veya sadece yaşlanmadan kaynaklanır. Ağrı ayrıca artrit veya fibromiyalji gibi altta kalan birçok rahatsızlığın belirtisi olabilir.
Ağrı kesiciler ancak bu kadar uzun sürebilir ve aynı zamanda oldukça pahalıdır. Ek olarak, günlük hayatınızda daha fazla hasara yol edebilecek yan etkileri olabilir. Bu yan etkiler mide bulantısı, döküntü, mide rahatsızlığı, mide ekşimesi ve yorgunluk içerebilir. Yüksek dozlarda alındığında, bazı ilaçlar karaciğer hasarına neden olabilir ve kalp krizi riskini artırabilir.

Doğal çok etkili ağrı kesici krem nasıl yapılır

Aşağıda tarifi verilen doğal ağrı kesici krem hem ağrılarınızı azaltacak diğer yandan iltihaplanma varsa bunu gidercek.Doğal ağrı kesici krem için size gerekli olan malzemelere gelince:

1/4 hindistan cevizi yağı

2 yemek kaşığı bal mumu

1 çorba kaşığı kafur

9 damla nane yağı

5 damla karanfil yağı

7 damla Arnica esansiyel yağı

İlk olarak bir kaba hindistan cevizi yağını koyup hemen üzerine balmumunu ekleyin.Bu karışımı ister benmari usülü isterseniz mikrodalga fırında 3o saniye k içinde eritin. Bu karışıma kafurunları ekleyin ve erimesini sağlayın.Son olarak diğer malzemeleri ekleyip güzelce karıştırın.

Bu malzemeleri karıştırırken mutlaka tahta kaşık kullanın asla metal kullanmayın. Daha sonra ağzı kapalı steril bir kaba karışımı alın ve bir kaç saat soğumasını bekleyin.Ağrı kesici kreminiz hazırdır.

Ağrılı bölgeye 5 dakika boyunca masaj yaparak kreminizi uygulayabilirsiniz ,üzerini kapamanıza ve yıkamanıza gerek toktur.Yukarıda belirtilen yağların tümüne sahip değilseniz, okaliptüs yağı, biberiye yağı, tarçın yağı veya papatya yağı gibi uygun alternatifleri deneyin.

Spread the love


Bir yanıt yazın