Boy Uzatan Zeka Geliştiren Madde
Boy uzatan madde
Boy Uzatan Zeka Geliştiren Madde

Vücudumuz tarafından üretilmeyen,besin yolu ile temin ettiğimiz bu maddedinin eksikliğinde bir çok hastalığın oluşmasının yanı sıra

zeka geriliği ve yeni doğan bebeklerde ölüm riskini de arttırıyor.Peki nedir bu madde?Bu madde İyot.
Dünyada 3 mişyar insanın iyot eksikliği çektiğini belirten Tıp Uzmanı Dr. Fuat Aytekin ”İyot aslında bir ilaçtır.Onsuz yaşanmaz,boy uzatır,zeka geliştirir,kansere yakalanmamak için en etkili etkenlerin başında gelir.

Bir radyasyon olsa ya da bomba atılsa dahi sizi koruyacak olan tek madde iyottur.Tiroid bezinden hormon salgılanması için çok önemli olan bir madde olan iyotun günlük alınması gereken miktarı toplu iğne başı kadardır.

Boy Uzatan Zeka Geliştiren Madde

Vücudumuz için bu kadar gerekli olan mineralin gebelikte ise 2 kat daha fazla ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Dr.Fuat Aytekin ”Troid bezi beynin emir eridir.Anne kendi metabolizmasını ve tiroid bezini ayarlarken bebeğinde tiroid bezi çalışmaya başlar.

Tiroid beziniz ne kadar iyi çalışırsa büyüme hormonunuzda o denli iyi çalışıyor demektir.Aynı zamanda iyot çocukta zeka seviyesini arttıran en önemli etkendir.

İyotun çocuktaki zeka seviyesini yüzde 11,5 oranında arttırdığı bilimsel olarak kanıtlandı

Japonlar boyunu iyotla uzattı.

İyot hep göz ardı edilen bir madde.Japonlar İyotu keşfetti ve halkın boyunu uzattı.İyot bir çok kanser türünün önlenmesinde bir numaralı maddedir.Vücudumuz tarafından üretilmeyen ve besin yolu ile temin ettiğimiz iyotun eksikliğinde ise bir çok hastalığın oluşmasının yanı sıra,zeka geriliği,yeni doğan bebeklerde ise ölüm riskini arttırıyor.

Kaynak.Milliyet.com.tr.

Spread the love


Bir yanıt yazın