Yumuşatıcıyı çamaşır dışında bakın nerelerde kullanabilirsiniz
Yumuşatıcıyı çamaşır dışında bakın nerelerde kullanabilirsiniz

Çamaşır yıkarken kullandığınız yumuşatıcının çamaşır dışında nerelerde kullanılabileceğinizi biliyor musunuz?
Yumuşatıcıyı yanmış tavalarınızı temizleme de kullanabilirsiniz.Yanmış tavaları kimyasal temizlik maddeleri kullanmadan temizlemek nerede ise imkansızdır.Yalnız yumuşatıcı ile yanmış tavalarınızı temizleyebilirsiniz.

Yumuşatıcıyı çamaşır dışında bakın nerelerde kullanabilirsiniz

Yanmış tavanızı ılık suda çözülmüş 1 kaşık yumuşatıcı ile doldurun ve 1 gece bu şekilde bırakın.Ertesi gün tavanızı kolaylıkla temizleyebilirsiniz

Ahşap eşyalarınızı temizlerken suyun içerisine bir miktar yumuşatıcı dökün .Hem ahşaplarınıza zarar vermeden temizlemiş olacaksınız hem de viniz misler gibi kokacaktır.

Camlardaki inatçı çıkmayan çıkartmaları yüzde 50 yüzde 50 su ile karıştırdığınız yumuşatıcı ile silin ,kolaylıkla çıkacaktır.

Banyonuzdaki su lekelerinden yumuşatıcı sayesinde kurtulabilirsiniz.yarım bardak ılık suya yarım bardak yumuşatıcı dökün ve püskürtmeli bir şişeye bu karışımı boşaltın.

Daha sonra su lekesi olan yerelere bu karışımı püskürtün ve süngerle silin .

Oda spreyi olarak kullanabilirsiniz.Püskürtmeli bir şişeye su doldurun ve içerisine bir miktar yumuşatıcı ve yarım çay kaşığı karbonat ekleyin.Bu karışımı perdelerinizden ,koltuklarınıza kadar her yere püskürtebilirsiniz.

Spread the love


Bir yanıt yazın