Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Doğal ANtibiyotikler
Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Doğal ANtibiyotikler
Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Doğal ANtibiyotikler

Vücudunuzun antibiyotik kadar güçlü bir o kadar da sağlıklı besinlerle güçlendirmek isterseniz işte size direnç kazandıracak doğal antibiyotikler:

18-24 Kasım Antibiyotik kullanımı farkındalık haftası öncesi uzman Diyetisyen Nilay Keçeci Arpacı, doğal antibiyotik etkisi yaratan besinleri anlattı.
Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Doğal ANtibiyotikler

Sağlıklı bir gelecek için antibiyotik diranci hakkında toplumsal bir bilinç olması gerekiyor.Çünkü artık neredeyse en kolay hastalıkları atlatmak için bile antibiyotik kullanılıyor.Oysa ki bilimsel araştırmalar gereksiz antibiyotik kullanımının vücudun mikroplarla savaşma yeteneğinin azalttığını ortaya koydu.

Bunun içinde vücudu antibiyotik kullanmadan doğal yollardan güçlendirmek gerekiyor.Bu doğal güçlerin başında da turp geliyor.Siyah ya da kırmızı turp olsun en önemli antioksidan olarak bilinen flavonoidlerden zengindir.Bağışıklık sistemi için önemli bir kaynak olan C vitaminini yüksek oranda içerir.

Özellikle bronşit ve öksürük gibi hastalıklarda siayh turp çok faydalıdır.Bir çok kişi tarafından sevilmese de pırasa çok güçlü sağlık deposudur.K ve C vitaminleri,manganez,demir,folat gibi mineraller açısından zengin olan pırasa aynı zamanda nezle,grip soğuk algınlığının çok çabuk atlatılmasını sağlar.

Günde 1 kivi doğal antibiyotik

Özellikle kış aylarında her gün ya da gün aşırı kivi tüketebilirsiniz.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Kivi aynı zamanda sindirim sistemi dostudur.

Bağışıklık sistemi hastalıklarla savaşta en büyük kalkanımız Nar!dır.Çok yüksek düzeyde antioksisan içermesinin yanı sıra C vitamini deposudur.

Kaynak.Sözcü.com.tr

Spread the love


Bir yanıt yazın