3 AĞRIYA 3 ETKİLİ ÇARE
3 Ağrıya 3 etkili çare
3 Ağrıya 3 etkili çare

Ağrı insanı çok rahatsız etmekle birlikte vücuttaki bir tehlikeyi bir enfeksiyonu,ya da hastalığı haber verdiği için aslında yararlıdır.

Ağrı vücudun kendisine zarar verebilecek etmenlerden uzaklaşmaya zorlayan bir savunma şeklidir.Ve bazı ağrılı durumlarda ne yapacağımızı bilirsek ağrı dönemini daha rahat geçirebiliriz.
3 Ağrıya 3 etkili çare

Boğaz ağrısı:

100 ml suya 10 gram ıhlamur koyup kaynatın.Gün içerisinde bir kaç kez  15’er dakika boğazınızın yanan yerlerine kompres yapın.

Kulak ağrısı:

Kulak ağrısı için eğer romatizma ile ilgili bir sağırlığınız varsa her gece kulağınıza sarımsak suyuna batırılmış bir parça pamuk koyun.

Baş ağrısı

Ayaklarınızı yıkamak baş ağrınızın hafiflemesine hatta yok olmasına yardımcı olabilir.Eğer başınızın ağrıyacağını hissediyorsanız ya da baş ağrınız çoktan başladıysa hemen sıcak su ile doldurduğunuz kovaya ayaklarını sokun.Bir kaç dakika ayaklarınızı dinlendirin.Hatta biraz daha suyun sıcaklığını arttırarak devam edin.

Bunun yanında baş ağrısını geçirmek için ayaklarınıza sıcak su uygulaması yaparken ensenize de soğuk kompres yapmanız çok etkili olacaktır.

Spread the love


Bir yanıt yazın