YÜZ KONTÜRLEME NEDİR? NASIL YAPILIR?

  • Post category:makyaj
  • Post comments:0 Yorum1

 
 

Yüz kontürleme cildimizde istemediğimiz kapatmaya çalıştığımız bölgelerin gölgede bırakılma işlemidir. Makyaj uzmanlarının ünlülerde sürekli kullandıkları bu makyaj sırrını sizde kendiniz öğrenek çok daha iyi görünüme kavuşabilirsiniz. Kullandığınız ürünlerin ten renginize ve cilt tipinize uyması kontürleme tekniğini başarılı hale getirmeniz için yeterlidir.

 

Ten renginizden çok koyu olmayan en fazla 1 – 2 ton fark olacak tercih ederseniz mat olması önemli bir bronzer, pudra yada MSF gibi ürünleri yüz bölgenizde uygulayabilirsiniz. Tercihen fırça kullanılırsa uygulama daha doğal duracaktır. Elle de yapılabilir ama fırça daha doğal bir görünüm katar. Elmacık kemiklerinizi belirginleştirip istemediğiniz bölgeleri kontürleme işlemi ile daha arka planda tutabilirsiniz. Bu makyaj tekniğinde uygulama yuvarlak ve oval yüzlüler daha çok tercih edebilirler. İnce bir yüze sahip iseniz vurgulayacağınız öne çıkartmak zorunda olduğunuz bir bölge yoktur ve ince yüzlüler bu makyaj tekniğini çok tercih etmezler.

 

Yüz Kontürleme  Nasıl Yapılır

Kesik uçlu bir allık fırçası ile yüz kontürleme işleminizi uygulayabilirsiniz. Daha çok düz bir pudra fırçası olabilir ya da düz bir fondöten fırçası seçebilirsiniz. İstediğiniz sevdiğiniz bir marka satın alıp yüzünüzde vurgulamak istediğiniz noktaları rahatlıkla ön plana çıkarabilirsiniz. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan bayanlar bu makyaj tekniğini mutlaka denemeliler.

 

  • Elinize aldığınız kontürleme fırçanızla dilediğiniz yerde kemik görünümü yani hafif çıkıklık yapabilirsiniz.
  • Tercih ettiğiniz bölgelerde bir iki ton cildinizden koyu olan tonlu kontürünüzü istediğiniz yerlere sürün.
  • Fırça yardımı ile bu bölgelerdeki kontürü yayın. Mat ürünleri tercih etmeniz bu konuda önemli bir ayrıntı.
  • Mat olmayan seçenekler bu makyaj yöntemini uygularken parlaklık verir ve doğal olmaktan uzaklaşıp ben buradayım havası katar.
  • Bilinen en iyi kontürleme markası Mac Mineralize Skinfinish Natural olan ürünü kozmetik satan yerlerde deneyip farkı hissedebilirsiniz. Renkleri tabiî ki cilt renklerine göre farklılık veriyor.

 

Kontürleme işlemini uygularken ağzınızı iyice yanaklarınıza kadar çekin. Ortaya çıkan yanak kemiklerinize kontür işlemini uygulayabilirsiniz. Burnunuz istediğinizden büyükse alnınız bir darsa bu bölgeler kontürleme işlemi için oldukça uygun yüz hatlarıdır.

cilt.net

Spread the love


Bir Cevap Yazın