Mucize Bitki Kuşburnu İle Eklem Ağrılarına Son
100_3581 (1)
Kireçlenmenin yol açtığı eklem ağrılarından şikâyetçi iseniz, çözümü bir de doğada arayın. Danimarkalı bir doktorun yaptığı araştırmaya göre, her gün düzenli olarak kuşburnukapsülü almak ağrıları azaltıyor.

Kuşburnunun çekirdeğinde ve kabuğunda bulunan bir maddenin iltihabi reaksiyonu durdurduğu yolunda bulgular var.
Dünya Osteoartrit Araştırma Birliği Türkiye Temsilcisi ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı’nın Kurucusu ve Başkanı Prof. Dr. Cihan Aksoy, kuşburnu nun eklem ağrıları üzerindeki tedavi edici gücüne yönelik soruları yanıtladı.

– Kuşburn eklem ağrılarına nasıl iyi geliyor? Özellikle hangi tür eklem ağrılarında yarar sağlıyor?
– Danimarkalı Doktor Kaj Winter, kuşburnu nun eklem ağrıları üzerindeki etkisi hakkında bir araştırma yaptı ve bu araştırmasını geçtiğimiz günlerde Prag’da düzenlenen Dünya Osteoartrit Araştırma Birliği Kongresi’nde bizlerle paylaştı.

Kuşburnunun çekirdeğinde ve kabuğunda bulunan bir maddenin iltihabi reaksiyonu durdurduğu yolunda bulgular var. Bu, hâlâ araştırılıyor. İlk yapılan çalışmalarda, kireçlenmelerde kullanılmış. Eklem kıkırdağı yıkımını azaltıp azaltmadığını ise henüz bilmiyoruz.

Kapsül kullanın


– Bilinen başlıca yararları neler?

– Kuşburnutozu, eklem ağrıları olan hastalarda iyileşmeyi destekliyor. Kireçlenme belirtilerinin iyileşmesine yardımcı oluyor ve kireçlenmenin neden olduğu ağrıları azaltıyor. Günlük yaşam aktivitelerinin yerine getirilmesini sağlıyor. Kireçlenmeli hastalarda, kalça eklemlerinin iyileşmesine yardımcı oluyor.

– Kuşburnunu çay olarak mı, yoksa kapsül şeklinde mi tüketmek gerekiyor?
– Kuşburnuçay olarak tüketildiği zaman, eklem romatizmaları üzerinde etkisi kalmıyor. Isıtıldığı an etkinliği ve protein yapısı gidiyor. Kuşburnu nun kabuğu ve çekirdeğinden elde edilen madde, ısı sonucunda bozuluyor. Soğuk suda ise özü çıkmıyor. Soğuk algınlığı ve grip gibi durumlarda kuşburnuçayı işe yarayabilir ama eklem ağrılarında iyileştirici etkisi olmaz.

Eklem romatizmalarında steril şartlarda hazırlanmış, dondurulmuş kapsülleri öneriyoruz. Bir kapsüle üç kuşburnu sığar ve günde altı kapsül almak yeterlidir. Özellikle üçüncü haftadan sonra ciddi iyileşmeler görülüyor. Bir kür üç-dört ay sürüyor, sonra bırakılıyor.

İlaç gibi yan etkisi yok

 Kuşburnu nu alternatif tıbbın önemli silahlarından biri olarak kabul edebilir miyiz?
– Ben alternatif tıp kavramına inanmıyorum. Tıbbın alternatifi yoktur. Hekimlere öğretilen modern tıptır. Hekimler hastalarının ruhen ve bedenen iyileşmelerini sağlar. Tıp eğitimi içinde öğrenciler, fitoterapiyi (bitkilerle tedavi) öğrenmez. Oysa bir doktor kuşburnu, avokado ya da soyanın etkilerini bilmelidir. Doktorlar bunu öğrenmiyorlar, sonra da onlara alternatif geliyor. Geçmişte eklem romatizması ile mücadelenin tek yolu ilaçlardı.

 

 

Ancak bunlar bilinçsizce kullanıldıklarında, mide kanaması gibi birtakım problemlere yol açabiliyor. Hatta bazen ölüm gibi yan etkiler bile görülebiliyor. 2000′li yılların başında eklem romatizmasından ölüm oranı, meme ya da rahim kanseri kaynaklı ölümlerden çok daha fazlaydı. Bu hastalıkla mücadelede kuşburnugerçekten çok etkili.

Üstelik kuşburnu nun bilinen veya gözlenen bir yan etkisi yok. Destek tedavi il modern yöntemlerden şaşmadan, sentetik ilaçların azaltılabileceğimi gördüm. Kuşburnu, hastaların birden fazla tedaviye girmesinin de önüne geçiyor.

 

Spread the love


Bir Cevap Yazın