TERLEMEYİ ÖNLEYEN DOĞAL DEODORANT YAPILIŞI
Terlemeyi önleyen doğal deodorant yapılışı

Terlemeyi önleyen doğal deodorant yapılışı
Terlemeyi önleyen doğal deodorant yapılışı

Terleme hele ki aşırı terleme yaşayanlar için gerçekten de çok can sıkıcı ve istenmeyen bir durumdur.Hele bir de düzenli temizlik ve deodorant kullanmıyorsanız daha da vahim bir durum ortaya çıkar.

Ama eminim ki kendisi ve çevresinin hijyeninine önem veren bir kişi ne olursa olsun gerekli temizliğini yapar ve ve gerekli bakım malzemelerini kullanır.Zira maalesef ki bu duruma önem vermeyen kişiler ile ister istemez bir çok ortamda karşılaşıyoruz.Bugün sizlere terleme sorununuzu ortadan kaldıracak ayı zamanda da misler gibi kokmanızı sağlayacak doğal bir deodorant tarifimiz var.Zira kimyasal içeren deodorantların gerek vücudumuzun sağlığı gerekse çevre kirliliğini etkilemesi açısından zararlarını hemen hemen herkes artık öğrenmiştir.
İşte evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz terlemeyi önleyen deodorant yapılışı.Gerekli malzemeler:

Hindistan cevizi yağı

Karbonat

Nişasta

Lavanta yağı

E vitamin ampul

Bir kaseye hindistan cevizi yağı ekleyin üzerine 1 yarım çay kaşığı karbonat  ekleyin daha sonra kaşığın yarısından bir parça fazla nişasta ekleyin.Ve bir miktar lavanta yağı ve 1-2 adet E vitamin ampul ekleyin ve karıştırın.

İşte size doğal deodorant.Temiz koltuk altınıza bir miktar sürün ve dağıtın.Karışımı bir kaba koyup buzdolabında saklayabilirsiniz.

Terlemeyi önleyen doğal deodorant yapılışı

Spread the love


Bir yanıt yazın