Salatalık Diyeti

  • Post category:diyetler
  • Post comments:0 Yorum1240502_217054105119564_1224628805_n

Salatalık diyeti ile kilo vermeniz artık çok kolay çünkü salatalık tam bir kilo düşmanıdır. Her ne kadar çok kişi bilmese de, salatalığın normal faydalarının yanı sıra özellikle bağırsak çalıştırıcı özelliği sayesinde kişiler kolayca sindirim sistemlerini yoluna sokarlar ve böylelikle kilo vermelerine en büyük yardımcı bulmuş olurlar.
 

Özellikle Çengelköy salatalıkları hem çok büyük bir keyif ile yenilen, hem de yine aynı besin değerlerini taşıyan bir sebzedir. Kimine göre meyve olarak adlandırılan bu sebze daha çok doğu da yaz aylarında birçok esnaf tarafından soyularak satılıyor ve büyük bir rağbet görüyor.

 

Salatalık diyeti ile hiç zorlanmayacak ve bir o kadar da bu güzel sebze ile rejim yaptığınız içim çok mutlu olacaksınız. Hem lezzetine doyum olmayacak hem de zayıflamanıza yardımcı olacak. Dikkat etmeniz gereken bir durum ise salatalığı sade yemeniz olacaktır. Bundan kastımız asla tuzlanmaması ve tuzsuz yenilmesidir. Bu sayede vücudunuzda ödem de olmayacak ve faydaları çok daha iyi hissedilecektir.

 

Salatalık diyeti örnek menüsü

 

Kahvaltıdan önce : 2 bardak su
Sabah Kahvaltısı: 4 kaşık yulaf ve 1 porsiyon yoğurt ve 2 adet kuru incir
Arada: 2 bardak su ve 2 adet salatalık
Öğle: 4 adet salatalık ve 2 kaşık süzme yoğurtan yapılmış cacık ve 1 dilim çavdarlı ekmek
İkindi: 2 bardak su ve 4 adet salatalık ve 2 adet kivi
Akşam: 4 adet salatalık ve roka ve domates ve mozarella peyniri ile beraber 1 dilim çavdarlı ekmek
Gece 21:00: 2 bardak su ve 1 porsiyon yoğurt ve 2 adet salatalık ve 1 kivi

 

Bu programını 3 veya 7 günlük süreyle takip ederseniz hem vücudunuzdaki yağ kitleleri erimeye başlayacak hem de salatalık ve yoğurdun bir arada sağladığı detoks etkisi ile bir tür detoks diyeti kürü yapmış olacaksınız.

 

Spread the love


Bir yanıt yazın