Saçlarınız İçin Zeytinyağı Maskesi
1

 
Yaz mevsimi gelince bütün kadınlar önce fiziksel özellikleri ile ilgilenmeye başlar. Bikini içinde güzel görünmenin yollarını ararlarken saç bakımlarını ihmal ederler. Oysa saçlarımız en çok yaz aylarında yıpranır. Deniz tuzu, güneş ışınları, havuz klorları saçları kurutur ve uçlarında kırılmalara yol açar.

İşte bu noktada mucize bir sıvı devreye giriyor: Zeytinyağı.

Zeytinyağı saçları beslemede, canlandırmada önemli bir rol oynuyor. Özellikle zeytinyağı ile yapılmış bakım kürleri ve maskeler saçlarınız için son derece muhteşem bir çözüm. Bu bakım maskelerini evde kolaylıkla hazırlayabilir ve saçlarınıza sağlıklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

İşte zeytinyağı ile yapabileceğiniz birkaç bakım maskesi…

Zeytinyağı Maskesi

Malzemeler: 5 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 yumurta, saç bonesi ya da streç

Yapılışı: Yumurtaları ve zeytinyağını güzelce karıştırın ve saçlarınıza uygulayın. Karışımı saçlarınıza iyice yedirdikten sonra saçlarınızı saç bonesiyle veya streçle sarın ve 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra saçlarınızı iyice durulayın.

Saç Dökülmesini Engelleyici Zeytinyağı Karışımı

Aşağıda saydığımız malzemelerle 2 farklı maske yaparak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu maskelerle saçlarınız güçlenir ve dökülmeler azalır.

Malzemeler: Tarçın, 2 adet yumurta, ıspanak, badem yağı, zeytinyağı, alfalfa, bal, kişniş

Maske 1: Tarçın, zeytinyağı ve balı karıştırıp, macun kıvamına getirin. Bu macunla saç derinize masaj yapın ve 15 dk kadar saçınızda bekletin. Daha sonra yumuşak bir şampuanla saçlarını yıkayın. Bu maskeyi haftada 3-4 kez uygulayın.

Maske 2: Badem yağıyla güne 2-3 kere saç diplerinize masaj yapın. Bu işlem saçlarınızın dökülmesini engeller.

Saçlarınızı Hızlı Uzatmak İçi Karışım: Her gün taze ıspanak, taze kişniş ve alfalfa sularını karıştırıp için.

Not: Alfalfa; magnezyum, beta-karoten, kalsiyum, protein, C, A ve K vitaminleri içeren bir Asya bitkisidir.

Spread the love


Bir Cevap Yazın