Romatizma ağrılarınız varsa bunu tüketin
Romatizma ağrılarınız varsa bunu tüketin
Romatizma ağrılarınız varsa bunu tüketin

Romatoidartrit hastalığında ağrıya ek olarak bazı yaygın semptomlar ,eklem çevesinde şişlik ve kızarıklık,etkilenen vücut kısımlarında sertlik ve hareket kısıtlılıkları kendini gösterir.

Hastalığınızda öncelik doktorunuzun d ilaçlar olmalı bunun yanı sıra evde de uygulayabileceğiniz ve iyi sonuçlar alabileceğiniz doğal yöntemler de bulunmakta .İşte romatizma ağrıları için doğal çareler;
Romatizma ağrılarınız varsa bunu tüketin

1-Elma sirkesi:Elma sirkesi,kalsiyum,magnezyum ve potasyum ve fosfor mineralleri bakımından zengindir.Bu nedenle eklem ağrılarının giderilmesinde çok etkilidir.Ayrıca eklemlerde bağ dokudaki birikn toksinlerin giderilmesinde ekilidir.Bunun için 1 bardak su alın v içerisine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve balı karıştırın.Alkalize bir etki sağladığı için bu karışımı sabahları için.

2-Zencefil:Zencefil anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.unun için yapmanız gereken ise;

6 çay kaşığı kuru zencefil,6 çay kaşığı kimyon tohumu tozu,3 çay kaşığı karabiber tohumu tozunu bir öğütücüden geçirin ve bu karışımdan yarım çay kaşığını su yardımı ile yutun.

3-Zerdeçal:Düzenli zerdeçal tüketimi iltihabı azaltabilir.Bunun için ise her gün yatmadan evvel 1 bardak süte 1 çay kaşığı zerdeçal içerek tüketmeniz yeterli olacaktır.

5-Kiraz:Kiraz bolca potasyum ve magnezyum kaynağıdır.Potasyum iltihabı azaltıtken magnezyum da ağrıyı dindirir.

Spread the love


Bir yanıt yazın