Kuru incir kürü ve faydaları
1233316_10151568188830178_2135677263_n

Mükemmel bir kan yapıcı olan kuru incir öylesine güçlüdür ki aşağıdaki kuru incir kürlerini uyguladığınızda kısa zamanda alacağınız sonuç sizi şaşırtacaktır.
 

Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya sekiz-dokuz adet kuru inciri ilave ediniz ve yedi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yedi dakika tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-on beş dakika önce aç karına içilir.

 

Kuru incir kürünün uygulaması

 

2x21U+7A = 21 gün uygulama+7gün ara+21 gün uygulama toplam 42 günlük kür şeklindedir.

 

Bu formülün anlamı şudur: İki defa yirmi bir gün uygulanır ve her yirmi bir gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi kır kiki gündür.

 

Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir.

 

Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz.

 

Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası varsa, soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

 

Yumurta çatlatıcı ve hamile kalmayı kolaylaştırıcı incir kürü

 

Bir litre kaynamakta olan klorsuz suya onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ediniz ve yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yirmi dakika tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karnına içilir. Bu kürün uygulaması,

 

2x25U+7A = 25 gün uygulama+7 gün ara+25 gün uygulama toplam 50 günlük kür şeklindedir.

 

Bu formülün anlamı, iki defa yirmibeş gün uygulanır ve her yirmibeş gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi elli gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası varsa soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

 

Bronşite karşı incir kürü

 

Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya yedi-sekiz adet kuru inciri ilave ediniz ve on dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. On dakika tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç kanrına içilir. Bu kürün uygulaması,

 

2x10U+3A = 10 gün uygulama+3gün ara+10 gün uygulama toplam 20 günlük kür şeklindedir.

 

Bu formülün anlamı şudur: İki defa on gün uygulanır ve her on gün tamamlandığında üç gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi yirmi gündür.

 

Uygulama sürelerine üç günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası varsa soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

 

NOT: Hekiminizin önerdiği ilaçlar varsa, mutlaka kullanınız. Bu bitkiye karşı alerjiniz olup olmadığını öğreniniz. Bu kitaptaki tüm bitkisel kürler ancak ve ancak yetişkinler içindir. Burada okuduğunuz bilgilerin, yardımcı ve destekleyici olduğunu gözardı etmeyiniz. Hekiminize danışmadan buradaki bilgilerle kendi kendinize kesinlikle teşhis koymayınız ve uygulamayınız. Unutmayınız ki, hastalık yoktur, hasta vardır. Her hastalığın seyri insandan insana değişir. Teşhisi koyacak olan ancak bir hekimdir.

 

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
saglikveguzellik.net

 

Spread the love


Bir Cevap Yazın