Keten Ayakkabılarınızı Su geçirmez Hale Nasıl Getirebilirsiniz
Keten Ayakkabılarınızı Su geçirmez Hale Nasıl Getirebilirsiniz

Keten ayakkabılarınız olsun bez ayakkabılarınız olsun istediğiniz anda su geçirmez hale getirebileceğinizi biliyor musunuz?

İlkbahar ya da sonbahar aylarında giymeyi tercih ettiğiniz keten ayakkabılarınızı su geçirmez hale getirebilirsiniz.İlkbahar yaz ayları diyoruz ama malum küresel ısınmalar v.s artık yaz aylarında da beklenmedik şiddetli yağmurlarla karşı karşıya kalıyoruz.
Bu yüzdendir ki size önereceğimiz tarif ile keten ayakkabılarınızı su geçirmez hale getirmeniz en mantıklısı olacaktır.Zira hiç ummadık bir anda yağmura yakalansanız bile keten ayakkabılarınız kesinlikle su geçirmeyecektir.

Keten Ayakkabılarınızı Su geçirmez Hale Nasıl Getirebilirsiniz

Keten ayakkabıları su geçirmez hale getirmek için gerekli malzemeler:

Bal mumu yada normal mum da olabilir.

Saç kurutma makinesi

İlk olarak genellikle aktarlarda bulabileceğiniz balmumunu keten ayakkabınızın her yerine güzelce bastırarak yedirin.Ayakkabınızın her tarafının bal mumu ile kaplandığına emin olduktan sonra sıra geldi 2. işleme.

Şimdi saç kurutma makinenizi alın ve sıcak ayarda çalıştırın.Bal mumu ile kapladığınız ayakkabınızın her yerine sıcak havayı dolaştırın.İlk başta bal mumu sürdüğünüzde kalın bir katman gibi olsa da sıcak hava ile eriyecek ve ayakkabınıza sabitlenecektir.Ayrıca görüntüsünde de hiç bir değişiklik olmayacak.Artık rahatlıkla yağmurlu havada bile keten ayakkbınızı giyebilirsiniz.

Spread the love


Bir yanıt yazın