Havuç suyu ile unutkanlığa veda edin:
100_3581 (1)

 
Dr. Ömer Coşkun, akşam yatmadan önce içilecek bir bardak havuç suyu ileAlzheimer hastalığından korunabileceğini söyledi.
 suyu ile Alzheimer hastalığından korunabileceğini söyledi.Alzheimer’ın Alman doktor Alzheimer tarafından ilk kez bir kadın hastası sayesinde ortaya çıktığını hatırlatan Dr. Coşkun, bu hastalığın günümüzde maliyeti en yüksek hastalıkları arasında kalp ve kanserden sonra üçüncü sırada yer aldığını belirtti.

Dr. Coşkun, Alzheimer hastalığının 65 yaş üzerindeki bireylerde yüzde 5 ila yüzde 10 oranında görüldüğüne dikkat çekerek, bu oranın 65 yaşından sonra gelen her 5 yılda ikiye katlanarak arttığını söyledi.

BELİRTİLERİ NELER?

-En önemli belirtisi günlük yaşamda işlevlerini etkileyecek düzeyde bellek kaybı,

-Bir süre sonra basit kelimeleri dahi akıllarına getirmekte zorluk yaşama,

-Kişilik değişiklikleri gösterme,

-Alışılagelmiş işlerinden ve sorumluluklarından kaçma gibi eğilimler,

-Genel olarak düşünme becerisinde güçlük,

-Zaman ve mekanları karıştırma,

-Karar vermekte güçlük çekme gibi durumlar Alzheimer’ın en belirgin hastalık belirtilerinin başında gelmektedir.

Dr. Ömer Coşkun, taze sıkılmış bir bardak havuç suyunun içine bir tatlı kaşığı zeytinyağı ilave edilerek akşam yatmadan önce içilmesi gerektiğini belirtti.

CEVİZ YEMEYİ DE İHMAL ETMEYİN

Dr. Ömer Coşkun, “Bu formül unutkanlığın çözümü için birebir. İkinci tavsiyem ise ceviz. Cevizin beyin sağlığı açısından takdire şayan bir yeri var. Haftada en az 2-3 defa kabuklu ceviz yemek hafızayı kuvvetlendirecektir” dedi.

İHA

Spread the love


Bir Cevap Yazın