Erkekler için göbek eritme yöntemleri
1

kalori saymayı unutun. Kaloriler yerine ne yediğinize dikkat edin. Yüksek proteinli, düşük kalorili ve doyurucu yemekler yemelisiniz. Aç kalıp iştahınızın şahlanmasına yol açmayın. Ara öğünlerde kuruyemiş atıştırın.
Gazlı içeceklerden, şekerli yiyeceklerden uzak durun. Et, balık, tavuk, yumurta, havuç ve patates dışındaki sebzeler, özgürce yiyebilecekleriniz.

Yaratıldığımızdan beri et, balık, meyve, yumurta, fındık-fıstık, sebze yiyoruz. Ama sağlığa zararlı yiyeceklerle yakın geçmişte tanıştık. Bizim için bu kadar yeni olan yiyecekleri, hayatımızdan çıkarmak ne kadar zor olabilir. Diyeti ve sporu sadece göbekten kurtulma yolu olarak görmeyin. Yapacağınız her şey genel sağlığınız için faydalı. Bunu düşünürseniz severek spor yaparsınız. Amacınız kilo vermek değil, yağlardan kurtulmak olsun.

Bütün egzersizler kilo verdirir. Kilo vermenin mantığı vücudun kalori yakmasıdır. Aslında oturduğumuz yerde bile bunu yaparız. Nefes alıp vermek, elimizi kaldırmak, yediğimiz yemekleri sindirmek gibi yaşamsal faaliyetlerimizde vücudumuz kalori yakar.

Ama önemli olan kas oranımızı artırmak ve karın kaslarını kuvvetlendirmektir. Bunu da öncelikle direnç egzersizleriyle başarabiliriz. Ağırlık egzersizleri, pilates, yoga gibi. Bu egzersizler, kas oranlarını artırarak metabolizmayı hızlandırır. Daha çok kalori yakmak için ayrıca 30-50 dakikalık kardiyovasküler egzersizler faydalıdır.

Yani koşu, yürüyüş, bisiklet, kick boks, futbol, basketbol, tenis yağ yakarken ve göbeği eritirken beslenme yüzde 60 spor ise yüzde 40 oranında etkilidir. Beslenmeyi düzene sokmadan kilo vermek imkansızdır.

Erkeklerin psikolojisi çok basit. Kadınlarınki ise çok daha karışık. Kadınlar daha uzun sürede kilo veriyor. Ama 100 erkeği alın onlara nasıl doğru besleneceklerini gösterin yüzde 99.9′u hemen kilo vermeye başlayacaktır.

Spread the love


Bir yanıt yazın