Diz ağrılarını geçiren kuyruk yağı uygulaması
Diz ağrılarını geçiren kuyruk yağı uygulaması
Diz ağrılarını geçiren kuyruk yağı uygulaması

Diz eklemi denilince hemen akla yük taşıyan tibia-femur kemikleri arasındaki ana eklem gelir.Koşucular,sporcular,bisikletçiler gibi dizi kıvrık pozisyonda bacağına yüklenen sporcularda diz kapağına aşırı bir yük biner. Bu aşırı yüklenme diz kapağının altındaki kıkırdak ve altındaki kemiğe aşırı yük biner ve ağrıya neden olur. Fakat bu bulguların çıkması için mutlaka sporcu olması gerekmez. Ev hanımlarından ofis çalışanlarına kadar çok geniş bir yelpazede de bu tür ağrılar görülür.

Diz ağrılarını geçiren kuyruk yağı uygulaması

Diz ağrılarından kurtulmak için İbn-i Sina’nın uygulamaları arasında olduğu söylenilen kuyruk yağı uygulamasını hiç duydunuz mu?Tabi ki her zaman söylediğimiz üzere ilk olarak konu ile ilgili bir doktora görünmeli ve teşhis konulduktan sonra doktorun verdiği ilaç ve tedavileri uygulamalısınız.Bunun yanı sıra özellikle kireçlenme ağrıları için halk arasında kullanılan bir yöntemde kuyruk yağı ile ağrıları giderme yöntemidir.
İlk olarak yapmanız gereken bir kasaba gidip koyun kuyruk yağı almaktır.Koyun kuyruk yağını aldıktan sonra ufak parçalara bölün ve derin bir tencereye koyun.Kuyruk yağının üzerini geçecek kadar su ekleyin ve kaynamaya bırakın.Kaynadıkça kuyruk yağı erimey başlayacaktır.Kuyruk yağı eridikçe bir kaşık yardımı ile yağları tencereden ara,ara alın ve bir kapta biriktirin.

Bu işlemi yağlar biten kadar devam edin.Kaba koyduğunuz kuyruk yağı kısa zaman içerisinde donacaktır.Ağzını kapatıp serin bir yerde muhafaza edebilirsiniz.Dizlerinize kalın bir tabaka halinde sürün ve eğer mümkünse bir yünlü parça ile sarın. Bu şekilde sabaha kadar dizinizde kalsın.Bu işlemi yaptıkça kireçlenme ve ağrılarınızdan hızla kurtulduğunuzu göreceksiniz.Bu işlemi boyun fıtığında da uygulayabilirsiniz.

Spread the love


Bir yanıt yazın