Bu 2 Bitki Grip Virüslerini Etkisiz Hale Getiriyor
Bu 2 Bitki Grip Virüslerini Etkisiz Hale Getiriyor

Onkolog Dr.Yavuz Dizdar grip virüslerine karşı bağışıklığı güçlendirme yollarını anlatttı.
Dizdar;Gribe yakalandıysanız Salep ve Keçiboynuzu imdadınıza yetişir diyor.Dr.Dizdar Salep ve keçiboynuzunun içerisinde bulunan”mannan”adlı bir bileşik grip virüsünü etkisiz hale getirir diye ekliyor.

Korona virüs tüm dünyada büyük korku yaratırken ülkemizde de domuz gribi ve grip vakaları görülmeye devam ediyor.Dizdar soruları yanıtladı:

Probiyotikler gripten koror mu?

Elbette korur.Yalnız biz sindirim sistemi denilince,mide,karaciğer,bağırsaklar gibi sadece sindirim kanalını düşünüyoruz.Oysa bu hastalıkların etkilediği akciğerler yani solunum yollarıda doğrudan sindirim sisteminin bir parçasıdır.

Solunum yolu hastalığı önce virüslerin etkisi ile başlar.bu sırada faydalı bakterilerin hakimiyeti kaybedilirse zatürre gibi ciddi enfeksiyonlara çevirir.Dolayısı ile probiyotikler sadece sindirim sistemini değil solunum yollarını da korur.

Peki solunum yolunun faydalı bakterileri de yediklerimizlemi besleniyor?

Sadece yediklerimizle beslenmezler aldığımız nefesin yani çekilen havanında besleyici olması gerekir.

Gelelim Salep ve keçiboynuzuna. Salep aslında orkide sınıfından bir bitkinin soğanlarından elde ediliyor.Solunum yolları için yumuşatıcı ve koruyucu bir etkisi var.

İkincisi ise Keçiboynuzu salep ve keçiboynuzunun ortak özelliği nedir diye sorarsanız ikisininde içinde bulunan ”mannan” adlı bir bileşik şeker molekülleri.Olasılıkla kıvamını verende bu madde.

Mannan ilginç bir bileşik ve virüs bakterilerinin etrafında onların ortadan kaldırılmasını sağlayan, bir zarf meydana getiriyor.Vücuda girmiş olan grip virüsünü etkisiz halde tutmanın ve diğer hücrelere girerek çoğalmasını engellemenin yolu Salep ve keçiboynuzundaki ”mannan”dır.

Kaynak.Sözcü.com.tr

Spread the love


Bir yanıt yazın