Alkali su nedir nasıl yapılır
Alkali su nedir nasıl yapılır
Alkali su nedir nasıl yapılır

Vücudumuzda hastalanmamıza sebep olanserbest radikaller,asidik gıdalar,eksik olan elektronunu tamamlamak için bulduğu her yere saldırır.

Hücrelerimizin gün içerisinde maruz kaldığı bu oksitleyici faktörlere karşı yeterli miktarda antioksidanları almamaları,hücre zarlarımıza zarar verir.Su içme kurallarına dikkat ederek bir yandan da vücudumuzun zindeliğini kazanması için su içilmesi çok önemli.
Alkali su nedir nasıl yapılır

Suyun ideal PH değerinin ve temizliğinin korunması için suyun alkalize edilmesi gerekiyor.Alkali su nedir?Satın aldığımız suların üzerinde PH değeri yazar PH değeri suyun içindeki hidrojen miktarını gösterir.İçindeki hidrojen miktarı ne kadar yüksekse PH değeri de o kadar yüksek olur.

Suların arkasında yazılı olan PH değeri 7 ‘den yüksek ise PH değeri yüksek yani alkali bir sudur.Alkali su daha bazik bir yapıya sahip olduğundan vücudumuzdaki toksinlerin nötr hale gelmesini sağlar.Bu sayede de vücudumuzun temizlenmesine yardımcı olur.Vücudumuzdaki diğer zararlı maddelerin hızla dışarı atılmasını sağlar.Vücudumuzun PH dengesinin sağlanmasına yardımcı olur.

Sirkeli alkali su nasıl yapılır?

1 bardak suya 1 çay kaşığı elma sirkesi ekleyerek suyu alkali hale getirebilirsiniz.Peki karbonatlı alkali su nasıl yapılır?2 litrelik bir su şişesine 1 yemek kaşığı bikarbonat dökülüp karıştırdığınızda suyun PH değeri yükselir ve alkali hale gelir.

Spread the love


Bir yanıt yazın