Pervin Dinçer Güzelliğin yeni sırrı: Karbon peelingİ anlattı
4

 
2

 

Cilde canlılık veren yağ salgısı yüzünden gözenekleri açılan ciltler için, peelinglere uygun olmayan ve destek gerektiren leke tedavilerinde en etkili yöntemin karbon peeling olduğunu belirten Uzman Estetisyen Pervin Dinçer, bu uygulamanın nasıl yapıldığını anlattı.

Uygulama cilde peeling etkisi yaratmak ölü hücrelerden arındırmak için tek seans yapılabildiği gibi tedavi amaçlı 1-2 haftalık aralıklarla yapılabiliyor. Seans süresi ise cildin problemine göre belirleniyor. Karbon peeling, lazer cihazları ile yapılıyor ve spectra özelliği sayesinde kısa sürede sorunu tedavi ediyor.

Nasıl uygulanıyor?

Karbon peelingin nasıl uygulandığını anlatmak gerekirse, ilk adım cilt yüzeyinin karbon kremle örtülmesidir. Özel olarak hazırlanan bu krem, ani bir ısıyla yüzde bulunan yüzeysel tabakanın buharlaştırılarak kaldırmasını sağlıyor. Bu arada lazerin cildin yenilenmesini sağlayan özelliği sayesinde de ciltte kolajen üretimi harekete geçiriliyor. Yaklaşık 15-20 dakika süren bu uygulama sonrası cildinizde herhangi bir kabuklanma gözlenmiyor.

Uygulamanın en rahatlatan avantajlarından biri de gündelik yaşantınızı sekteye uğratmadan sosyal hayatınıza devam edebilmenizi sağlaması. Etkin sonuçlar için ise biraz sabretmeniz gerekiyor

http://www.hurriyetaile.com/

Spread the love


Bir yanıt yazın