İnci Tozu Maskesi

  • Post category:maskeler
  • Post comments:0 Yorum33460_158526607511349_122340634463280_351036_3502788_n

 
İnci tozunun cilt üzerindeki etkisi önemli derecede etki yaratır ve her cilt tipine uygun bir bakımdır. İnci tozu cildin ihtiyaç duyduğu protein , mineraller amino asit bulundurur. İnci tozu içeriğinde bulunan bu maddeler ile cildin metobolizmasını hızlandırarak canlılığını arttırır. Hücrelerin yenilenmesini sağlar ve kırışıklığın önlenmesini sağlar. Peki bu kadar cilt bakımını sağlayan inci tozu maskesi nasıl yapılır.
Yapılışı:
-Yarım yumurta akını iki çay kaşığı inci tozu ile karıştırın. Homojen bir görünüm elde edene kadar karıştırmalısınız.
-Karışımı yüzünüze iyice yedirin göz çevrenize değdirmemeye dikkat edin.
-15-17 dakika beklettikten sonra yüzünüzde kalmayacak şekilde ılık su ile durulayın

İnci tozu maskesini uyguladıktan sonra en az yarım saat bir saat içerisinde makyaj yapmayın cildinizi dinlenmeye bırakın gözeneklerinhava almasını sağlayın. İnci bakımı maskesini daha iyi sonuç almak için haftada bir veya iki kez uygulayın. Ebru Şallı’nın kullandığı bu maske cildi derinlemesine temizler daha yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlar. İnci tozunun yüzde yüz saf inci tozu dogal malzeme olmasına dikkat edin. Markasız ürün almamaya dikkat edin.

İnci tozu ile yapılan ürünler, her cilt tipine uygun kullanılmak için nemlendirici kremlerde inci tozu içeren nemlendiriciler, inci tozu içeren yüz temizleme sütü , göz jeli inci tozlu göz kremi inci tozu aynen insan cilt yapısı gibi mineral yapısı vardır. Kolojen yapısıyla protein içerir ve daha canlı bir cilde kazanmanızı sağlar Ebru şallının da kullandığı bu inci tozu maskesi tamamen doğal olup tüm cilt tipi için uygundur bu maskeyi uyguladıktan sonra yüzünüze nemlendirici sürdüğünüzde daha yumuşak bir cilt görünümü sağlayabilirsiniz.

Spread the love


Bir Cevap Yazın