hızlı saç uzatma tarifleri
1

 
Saçlar düzenli olarak yaşadığımız müddetçe uzamaya devam eder. Saç dökülmesi, yıpranmış saçlar gibi nedenlerle saçlarınızın uzaması yavaşlayabilir. Genetik sebepler de saç uzama hızı üzerinde etkili bir faktördür. Bazı insanların saçları ayda 2 cm’e kadar uzarken bazı insanların saç uzama hızı 0,5 cm’de kalabilmektedir. Saçlar yıprandığında belli bir miktar saç uçlarından kesmek saçları canlandırdığından genellikle yavaş uzayan ve yıpranmış saçlara sahipseniz saçınızın istediğiniz uzunluğa gelmesi yıllar alabilmektedir. Bu makalemizde hızlı saç uzatma için bazı püf noktalardan bahsetmeye çalışacağız.

1

Bir kap içine bir miktar su ekleyerek suyu ısıtmaya başlayın.

2

Kullanacağınız malzemeleri herhangi bir aktardan alabilirsiniz. Isırgan otu, adaçayı, fesleğen ve biberiyeyi sıcak suyun üzerine koyun ve 20 dakika bekleyerek demlenmesini sağlayın. Birer tutam katmanız yeterlidir.

3

Ardından süzgeçle suyu süzerek otları çıkarabilirsiniz.

4

Hazırladığınız çayın üzerine bir miktar soğan suyu ekleyin. Bunu kendiniz evde yapabileceğiniz gibi hazır da alabilirsiniz. Ancak evde kendi kendinize hazırlayacağınız soğan suyu çok daha etkili olacaktır. Soğanı suda haşlamanız yeterlidir.

5

Şampuanınızın ¼’lük kısmına bu suyu karıştırın. Soğan suyu şampuanınızı kötü kokutabilir.

6

Dilerseniz eğer hazırda varsa birkaç damla esans yağını şampuana ekleyerek soğan suyunun kötü kokusunu bastırabilirsiniz.

7

 

Tüm bu maddelerin şampuana etki edebilmesi için 24 saat boyunca beklemeniz gerekir. 1 gün bekledikten sonra şampuanı kullanmaya başlamanız çok daha uygun olacaktır.

8

Hazırladığınız şampuanla saçlarınızı her gün düzenli olarak yıkayın. Etkisini 1 ay sonra görmeye başlayacaksınız.

Spread the love


Bir yanıt yazın