HIZLI KİLO NASIL VERİLİR?

  • Post category:diyetler
  • Post comments:0 Yorum1

Yaz geldi bile, peki sizin kilolarla aranız nasıl? Hızlı çözüm istiyorsanız yazımızı okuyun sonra tatile hazırlanmaya başlayın! Karşınızda hızlı yağ yakmanın 7 yolu…
Ağırlık kaldırırken yavaşlayın
Yağ yakmak istiyorsanız, öncelikle kaslarınızı güçlendirmeniz gerekiyor. Kasları güçlendirici hareketlerden en önemlisi ağırlık çalışmaktır. Ancak ağırlık çalışırken normalden daha yavaş kaldırma kaslarınızın gücünü yüzde 50 oranında artıracaktır

Haftada 4 saat koşun
Koşmanın en güzel yanı, koşmayı bıraktıktan sonra da vücudun yağ yakımına devam etmesidir. Haftada en 4 saat koşanlar, koşmadıkları zamanlarda da kalori yakmaya devam ederler.

Bol protein tüketin
Araştırma sonuçlarına göre protein ağırlıklı besinlerin tüketildiği bir kahvaltı ya da öğle yemeği yemek, yemekten sonra daha fazla yağ yakmanızı sağlıyor.

Alkol almaktan kaçının
Alkollü içecekler metabolizmanızı yavaşlatır ve yağlanmayı kolaylaştırır. Yağ yakmak gibi bir amacınız varsa içkiden uzak durmanızda fayda var.

Sabah sporu yapın
Uyandıktan sonra bir kaç saat içerisinden yapılan spor metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar. Böylece bütün gün yağ yakmaya devam edersiniz.

Yağ yakan besinleri tüketin
Günde iki fincan yeşil çay içmek metabolizmayı hızlandırırken, yağ yakımını da kolaylaştırıyor. Buna ek olarak şekersiz ve kremasız kahve de yağ yakıyor. Yoğurt, tam tahıllı gıdalar, baharatlı yiyecekler daha fazla yağ yakmanızı sağlayacaktır. Kahvaltıda düşük glisemik indeksli besinler yemek, sonrasında yapacağınız egzersizlerde daha fazla yağ ve kalori yakmanızı sağlar.

1200 kalorinin altına düşmeyin
Eğer 1200 kalorinin altında düşük kalorili bir diyet yaparsanız vücut kıtlık sinyalleri verir ve bu da yağlanmanıza sebep olur. Diyetteyseniz her gün en az 1200 kalori almaya dikkat etmelisiniz.

sozcu.com.tr/kadin

Spread the love


Bir yanıt yazın