Her kadının ihtiyacı olan 5 temek takviyeyi biliyor musunuz
Her kadının ihtiyacı olan 5 temek takviyeyi biliyor musunuz
Her kadının ihtiyacı olan 5 temek takviyeyi biliyor musunuz

Bu makalede her kadının ihtiyaç duyduğu 5 temel vitamin hakkında bilgi dineceksiniz.Peki nedir bu 5 temel destek vitamin?

Formda ve sağlıklı kalmak söz konusu olduğunda doğru yemeği yiyerek,egzersiz yaparak, takviyeleri ve vitaminleri alarak, daha da fazlasını yaparak bunu yapmanın bir çok yolu olduğunu göreceksiniz.İşte size kadınları kullanması gereken 5 temek takviye:
Her kadının ihtiyacı olan 5 temek takviyeyi biliyor musunuz

1-B 5 vitamini: Her kadının başta ihtiyaç duyduğu vitamin takviyesidir.Bunun nedeni de hormon üretimi,bağışıklık sistemlerini sağlıklı tutmak, ve enerji üretmek için kullanılması gerekli olduğu içindir.B5 vitamini, vitaminler, nemlendirici veya hatta mantar, balık, yumurta, avokado gibi yediğiniz yiyecekler ve hatta tavuk ve domuz eti gibi etler yoluyla birçok yönden desteklenebilir.

2- Balık yağı :Her kadının ihtiyaç duyduğu destek takviyelerden birisi de Balık yağıdır.Bu takviye kalp hastalığı, ve kan pıhtılaşması riskini azaltabileceği için kadınlar tarafından kullanılır.Ayrıca göz,saç derisi ve eklem sağlığını desteklemek içinde kullanılır.

3-A vitamini:Yine her kadının ihtiyaç duyduklarından birisi de A vitamidir.A vitamini görme,cilt ve iskelet dokusunu iyileştirmek için kullanılır. A vitamini, vücudun düzgün çalışmasına yardımcı olmak ve cildinizin genç görünmesini sağlamaktan görüşünüzü sağlıklı tutmaya kadar sizi sağlıklı tutmak için gereklidir.

4-B 7 vitamini:Cildinizi saçınızı ve tırnaklarınızı sağlıklı tutmak istiyorsanız , B 7 vitamini almayı düşünmelisiniz.Bu vitamin bir çok meyvede de bulunur.B7 vitamini sadece saçınız, tırnaklarınız ve cildiniz için iyi olmakla kalmaz, aynı zamanda hücreleriniz ve metabolizmanız için her şeyin olması gerektiği gibi çalışmasını sağlamak için de iyidir. Bu vitamini almak için takviyeler kullanılabilir, ancak süt, yumurta sarısı ve hatta ekmek gibi az miktarda B7 vitamini içeren bazı yiyecekler de vardır.

5-K vitamini:Son olarak kadınların aşırı kanamayı önlemek için ,kanın pıhtılaşmasına yardımcı olmak için kullanılan yeterli K vitaminine sahip olduklarından emin olmaları gerekir.  Bu vitamin aynı zamanda kalbinizi sağlıklı ve kemiklerinizi güçlü tutmaya yarar.Bu, bu vitaminin kalbinizi sağlıklı tutabileceği ve sorunları önleyebileceği ve kemiklerin kolayca kırılmasını önleyebileceği anlamına gelir.

Spread the love


Bir yanıt yazın