Cilt Problemlerine Ev Yapımı Çözümler

  • Post category:maskeler
  • Post comments:0 Yorum1425533_536185246467538_633639567_n

 
Kuru ciltler için avokado maskesi


Avokado kuru cilt ve saç için bir mucizedir. Olgun bir avokadoyu ikiye bölün ve ¼ bardak bal ile bir kasede ezerek karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve 10 dakika bekledikten sonra soğuk bir bezle yüzünüzü temizleyin. Ayrıca 2 yemek kaşığı bal ile 1 avokadoyu karıştırarak saçınıza uygulayabilir 20-30 dakika bekledikten sonra saçınızı yıkayarak nemlenmesini sağlayabilirsiniz.
Sert deriler için deniz tuzu
Bir bardak iri taneli deniz tuzunu ½ bardak bebek yağı ile karıştırın. Bu karışımı kapaklı bir kavanoza koyup kapağını da kapatın. Karışımı 24 saat beklettikten sonra tekrar karıştırın ve vücudunuza nazikçe uygulayın ve ölü hücrelerden arının.
Akneye yatkın ciltler için elma sirkesi
Yağlı ve sivilceli yüzünüzü elma sirkesi ile yıkayarak cildinizi yatıştırabilirsiniz. Üstelik bu, Scarlett Johansson’ın da güzellik sırrı! Normal cilde sahip olanlar ise yatmadan önce elma sirkesini sıkıntılı bölgelerinize uygulayabilirsiniz. Eğer hassas bir cildiniz varsa, elma sirkesini yarı yarıya suyla karıştırıp uygulayabilirsiniz.
Egzama için aloe vera
Çok amaçlı bitki aloe verayı pek çok cilt problemi için kullanabilirsiniz. Eğer egzamanız varsa, aloe veranın yaprağını kesin ve jel kısmını egzamalı bölgenize sürün.
Gözenek sıkılaştırıcı yüz maskesi
Çekirdekleri çıkartılmış, orta büyüklükteki domatesi ve bir yemek kaşığı sade yoğurdu alın. Blendırda püre haline gelene kadar ikisini karıştırın. Yüzünüze uyguladıktan sonra 5-10 dakika bekletin ve nazikçe duruladıktan sonra, yüzünüzü nemlendirici ile nemlendirin.
Kuru ellere esmer şeker
¼ bardak toz esmer şekeri alın ve bebek yağı ile karıştırarak bir macun elde edin. Sonra bu karışımla ellerinizi ovalayın. Ilık suyla duruladığınız ellerinize nemlendirici uygulayın.
Yağlı cilt için karbonat
Küçük bir oranda karbonatı alın ve su ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Daha sonra bu macunu yüzünüze uygulayın ve sonrasında durulayın. Karbonat, cildinizi nötralize eder ve pH dengesini geri kazandırır. Üstelik siyah noktalardan da kurtulmanızı sağlar.
Kuru ve sivilceli ciltler için muz kabuğu
Muz kabuğunun iç kısmını, kabuğun içi kahverengi olana kadar yüzünüze uygulayın. Muz kabuğunun içi, cildinizi yatıştırır ve akne oluşumunu engeller. Üstelik muz kabuğu, akne lekelerinin geçmesine ve ince kırışıklıkların ortadan kalkmasına da yardımcı olur. En iyi sonucu almak için olgun muz kabuklarını günde 2-3 defa yüzünüze uygulayın.
 bizkadinlar.com
Spread the love


Bir yanıt yazın