CİLT LEKELERİNİ YOK EDEN HÜCRE YENİLEYEN MAYDANOZ SABUNU NASIL YAPILIR
Cilt lekelerini yok eden hücre yenileyen maydanoz sabunu nasıl yapılır

Cilt lekelerini yok eden hücre yenileyen maydanoz sabunu nasıl yapılır
Cilt lekelerini yok eden hücre yenileyen maydanoz sabunu nasıl yapılır

Bu sabun başka sabun.Cildinizdeki lekelerden sizi kurtarırken bir yandan da hücrelerinizi yenileyecek ve cildinizin PH dengesini de sağlayacak doğal bir sabun
Maydanoz sabunu öncelikle içerdiklerinden dolayı çok güçlü ve etkili bir sabun .Hücreleri tamir ederken cilt oksijenasyonunu ve dolaşımını ayarlar.

Yüksek oranda Ave E vitamini içerdiğinden cildin kolajen ve elastin üretimini teşvik eder.Koyu renkli cilt lekelerin yok olmasını sağlar.Peki Maydanoz sabunu yapmak için neler gerekli?

Yarım su bardağı kadar maydanoz

yarım fincan kadar yeşil çay

2 yemek kaşığı süt tozu

2 yemek kaşığı yulaf ezmesi

2 yemek kaşığı bal

6 yemek kaşığı kadar gliserin sabunu

Maydanoz sabunu nasıl yapılır?

Öncelikle maydanozların üzerine kaynar su dökün ve 15 dakika bekletin.Daha sonra bir kaba alıp üzerine süt tozu,bal,yulaf ezmesi ve yeşil çayıda ekleyin ve tahta kaşıkla iyice karıştırın.Bunları yaparken diğer yanda gliserin sabununun yarı kadarını az bir su ile ocağın üzerine koyun ve erimesini sağlayın.Daha sonra eriyen gliserin sabununu soğuyunca maydanozlu karışıma ekleyin ve tekrar karıştırın.Bu karışımı bir kapta(kalıp şeklinde olan kaplar olursa daha iyi olur) bekletin ve katılaşıncaya kadar bekletin. Maydanoz sabununuz hazır.

Kullanımı:Maydanoz sabunu koruyucu madde içermediğinde suyun içinde sulu bir yerde bırakmayın.Cildinize özellikle lekeli bölgelere 5 dakika kadar masaj yaparak sürün.Sadece lekeli olan kısımlara değil tüm cildinize uygulayabilirsiniz.Bu işlemden sonra cildinizi yıkayın.ve nemlendiricinizi sürün.Haftada 4 kere bu uygulamayı yapabilirsiniz.

 

Spread the love


Bir yanıt yazın