Alzheimer önleyen doğal kür
Alzheimer  önleyen  doğal kür
Alzheimer önleyen doğal kür

Yulaf samanı Alzheimer hastalığına karşı mükemmel bir önleyicidir.Yılda 2-3 kez uygulanacak kürüyle Alzheimer’e karşı korunabilinir.

Alzheimer önleyen doğal kür

Alzheimer 1. ve 2. evresinde olanlar içinde mükemmel bir bir geciktirici ve yavaşlatıcıdır.Yeri gelömişken hemen belirtelim ki Alzheimer’e karşı yapılacak havuç kürüyle aynı zamanda uygulanmaması gerekir.Yulaf samanı kürüyle havuç kürü arasında en az 15 günlük geçiş dönemi olmasına dikkat etmek gerekir.
Kısaca eğer havuç kürü kullanılıyorsa bu kür tamamlandıktan 15 gün sonra yulaf kürüne başlanabilinir. Yulaf samanı yapraklarında bulunan demir,potasyum başka hiç bir tahıl grubunun yaprakları böylesine zengin değildir.Anemi ve kalp ritim bozukluğu şikayeti olanlar için yulaf samanı kürü mükemmel bir destekleyicidir.Yulaf samanı bitkisinin içerdiği demir ve potasyumdan faydalanabilmek için yapraklarının toplanır toplanmaz belli bir sıcaklıkta hemen ısıl işlem görmesi gerekir.Aksi taktirde küründen yeteri derecede faydalanmak mümkün değildir.

Alzheimer KOAH VE Anemiye karşı yulaf samanı kürü:

1 su bardağı yaklaşık 200ml su önce kaynatılır. Kaynamaya başladıktan sonra 1 tatlı kaşığı yulaf samanı ilav edilir. Ve 7 dakika kısık ateşte kaynatılır. 7.dakika dolar dolmaz bekletmeden (sıcakken) süzülür.Ilıyınca yudum yudum içilir.1 ay boyunca gün aşırı (gün atlayarak) sabah ,öğlen ve akşam yemeklerinden 2 saat sonra yudum yudum içilir. 1 ayda toplam 15 kez içilmiş olacaktır. 1 aydan sonra 15 gün ara verilir ve aynı şekildee bir kez daha tekrar edilir.

İbrahim Saraçoğlu

Spread the love


Bir Cevap Yazın