Yumurta Kaynattığınız Suyu Sakın Dökmeyin


Spread the love

Kaynamış yumurtanın suyu
Yumurta kaynattığınız suyu sakın dökmeyin

Bu yazıyı okuduktan sonra yumurta kaynattığınız suyu artık kesinlikle dökmeyeceksiniz.Başta sağlığınız olmak üzere o kadar çok çok yerde faydası var ki.

Yumurtanın sağlığa olan faydalarını hepiniz biliyorsunuz.Ancak yumurtayı kaynattığınız suyunda sağlığınıza olan faydalarını biliyor musunuz?

Yumurta içerdiği kalsiyum ve protein sayesinde son derece faydalı bir besin.Ancak son yapılan araştırmalara göre yumurtanın kabuğunda bulunan kalsiyum miktarının çok fazla olduğu ortaya çıktı.,

Yumurtayı haşlarken de kabuğundaki onca vitamin suya geçiyor.Hal böyle olunca yumurtayı haşladıktan sonra suyunu döküyorsunuz şifayı döküyorsunuz demek oluyor.Peki nedir yumurta kabuğunun faydaları:


Yumurta kaynattığınız suyu sakın dökmeyin

1 kemik ağrılarını giderir.Tabii yumurtan suyunu içmeniz için pişirmeden evvel çok güzel şekilde yıkmalısınız.

2-Evdeki çiçeklerinizi coşturur,canlandırır.Bu suyun içindeki kalsiyum çiçekleriniz için bulunmaz bir ilaç adeta.

3-Saçlarınızı canlandırır bakım yapar.Bu suyun içindeki protein saçta çözülür bu da saçınıza inanılmaz bir bakım sağlarken saçlarınızı canlandırır.

4-Tencere,su ısıtıcısı gibi mutfak eşyalarınızın kirecini çözer.

5-Gümüşleri parlatır.

Yumurta suyu sadece gümüşleri değil,takılarınızı da ilk günkü haline döndürür.Bunun için yapmanız gereken yumurta kaynattığınız suda gümüşleri,takılarınızı hattta çatal,kaşıklarınızı kaynatıp sonra kurulamak.Bir cevap yazın