Şampuanınıza şeker eklemenizin faydasını biliyor musunuz
Şampuanınıza şeker eklemenizin faydasını biliyor musunuz

Şampuanınıza şeker eklemenizin faydasını biliyor musunuz?Saçlarınızın parak,kepeksiz ve canlı görünmesi için bir çok yöntemler deniyorsunuzdur.

Şampuanınıza şeker eklemenizin faydasını biliyor musunuz

İşte bu yöntemlere bir yenisini eklemenin zamanı geldi.Bu yöntem ise şampuanınıza şeker ekleyerek saçlarınızı 3-4 günde bir bu şekilde yıkamak.Tıpkı yüzümüz gibi saç derimizinde ölü hücrelerinden arınmasını sağlıyor şekerli şampuan yani bir nevi peeling yapmış oluyorsunuz.
Dermatolog Dr. Francesca Fusco şekerin saçta harikalar oluşturabileceğini iddia etti. Dr. Francesca Fusco’nun bu görüşüne göre şampuana şeker ekleyerek saçlarınızı daha temiz ve sağlıklı hale getirebilmek sizin elinizde. Şampuanınıza yaklaşık olarak bir kaşık şeker ekleyin. 

Daha sonrasında şekerli şampuanı saç derinize nazikçe uygulama yapın.Masaj yaparak uygulayın ve bir kaç dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayın.Şeker şampuan ile birlikte aynı zamanda saçınıza da peeling yapacaktır ve bu şekilde yağlanmayı önleyecektir. Ve bakımınız böylelikle tamamlanmış olacak. Şampuanınızın nemlendirici özellikte olmasına özen gösterin. 

Dermatolog şekerli şampuanın 4 yıkamada bir uygulanması gerektiğini söylüyor.Bu yüzden her yıkamada kullanmaktan kaçınmalısınız.

ŞEKERLİ ŞAMPUANIN FAYDALARI NELERDİR?

Sağlıklı bir saç derisi sağlıklı saçlar anlamına gelir. Sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmak için şampuana şeker eklemek, kafa derisinde bulunan yağın temizlenmesine ve ölü deriden arındırılmasına katkı sağlar. 

Spread the love


Bir Cevap Yazın