Saçlarımızın Parlak Olması İçin
1234301_10151677442818248_1061389468_n

Bilindiği üzere saçlarımız çeşitli etkenlerden dolayı cansızlaşıp parlaklıklarını kaybederler.
 

Saçlarımızın parlak olması için ev koşullarında elimizin altındaki ürünleri kullanarak birkaç yöntem deneyebiliriz.

 

Ayda bir cansız saçlarımızı yumurtayla yıkamak çok yararlı olacaktır. Kısa saçlar için çırpılmış bir yumurtanın beyazı, orta ve uzun saçlar için iki yumurtanın sarısı saçlara sürülür. 15 dakika bekletilir. Sonra yıkanır.

 

 

Saçlara ipeksi ve parlak görünüm vermek için onları çeşitli ürünlerle durulayıp yıkamanız da çok yararlı olacaktır.

 

 

Saç rengi ve tipine bakılmaksızın, suya %6 lık sirke ekleyip, o suyla saçlarınızı durulayabilirsiniz. İşlemi birkaç kere tekrarladıktan sonra saçlarınızı soğuk suyla durulayın. Bu bakım yöntemi saçlarınızın parlaklığını arttıracaktır. Sirke yerine limon tuzu da kullanabilirsiniz: 1 litre suya 1 yemek kaşığı limon tuzu ekleyerek aynı işlemi saçlarınıza uygulayın.

 

 

Saçlarınızı açık renkli birayla durulamanız saç derisinin canlanması için çok yararlı olacaktır.

Esmer ve kumrallar için saç bakım ürünü hazırlama reçetesini veriyorum: 2 yemek kaşığı şerbetçiotu ve 2 yemek kaşığı deve dikenini 1 litre suda 20 dakika kaynatın, süzüp soğutun.
Esmer ve kumrallar  için kolay bir reçete daha var: 1 litre suya 2 yemek kaşığı demli çay ekleyin ve birkaç dakika kaynatın. Cansız saçlara ayrıca naneli koyu çay da iyi gelir. Saçları çayla yıkadıktan sonra durulama yapılmaz. Çay soğuk olmalıdır, böylece saçlar daha iyi parlayacak.
Sarışınlar için saç bakımında limon kullanımı önerilir. 1 litre kaynar suya 1 limonun suyunu ekleyin. Limon suyu yerine 1 yemek kaşığı limon tuzu da kullanabilirsiniz. Bu suyla saçlar yıkanıp, en son soğuk suyla durulanır.

 

Spread the love


Bir Cevap Yazın