Mutfağınızdaki yağ yakıcı baharatları biliyor musunuz
Mutfağınızdaki yağ yakıcı baharatları biliyor musunuz
Mutfağınızdaki yağ yakıcı baharatları biliyor musunuz

Yağ yakan baharatlar metabolik aktivitenizi geliştirerek,açlığı kontrol ederek, yağ birikintilerini azaltarak ideal kilonuzu korumanıza yarımcı olur.

Esas olarak aromatik nitelikleri ile bilinmesine rağmen,baharatlar ayrıca antioksidanlar,uçıcu yağlar ve kilo vermeye yardımcı olan diğer bileşenler açısından da zengindir.
İşte mutfağınızda bulunan yağ yakıcı baharatlar.

Mutfağınızdaki yağ yakıcı baharatları biliyor musunuz

1-Tarçın.:Tarçın yağ yakıcı baharatlardan biridir.Ek olarak modern araştırmacılar tarçının aktif bileşenlerinin kan şekeri seviyelerini düzenlemede yardımcı olduğunu göstermiştir.Ayrıcaa tokluk hissini arttırır.

2-Zerdeçal..:Zerdeçalın başlıca faydaları yağ doksunu azaltan, bir antioksidan olan kurkumin’den kaynaklanmaktadır.Bu madde zerdeçalın içerdiği polifenollere ek olarak fazla yağların yakılmasına yol açarak fazla kilların önüne geçer.

3-Karabiber.:Karabiberin ana maddesi….:Piperindir ve karekteristik acılığı sağlamanın yanı sıra yeni yağ hücrelerinin oluşumunu engeller.Ayrıca acı biberle birlikte kullanıldığında önemli miktarda kalori yakabilirsiniz.

4-Zencefil:Zencefil en iyi yağ yakıcılardan birisidir.Aktif bileşeni olan gingerol,vücutta metabolizma hızını arttıran v kalori yakımını destekleyen termojenik bir etki yaratır.

5-Hardal.:Hardal vücutta yağı bir kez parçaladığında yağ dokusunun geri gelme şansını da azaltır.

6-Acı biber:Acı biberin ana maddesi kapsaisin enerji tüketimini arttıran termojenik bir etki üretir.Aynı zamanda tokluk hisii artırırken iştahınızı da keser.

Spread the love


Bir Cevap Yazın