Keto diyeti ile zayıflamak mümkün mü
Keto diyeti  ile zayıflamak mümkün mü
Keto diyeti ile zayıflamak mümkün mü

Sağlıklı ve fit bir görünüme kavuşmak önemlidir tabii.Öncelikle hastalıklardan korunmak için beslenme düzenine çok dikkat etmek gerekir.

Özellikle fazla kilo problemi olanlar uygun diyetlerle kısa zaman içerisinde hızlı bir şekilde kilo verebilirler.Günümüzde en çok tercih edilen keto diyeti ile ilgili bilgi sahibi olunmalıdır.
Keto diyeti dikkat çeken sağlıklı diyetlerden biridir.Bu diyette karbonhidrattan uzak durmak gerekir.Protein ve sebze ağırlıklı olan keto diyeti doğru bir şekilde uygulandığında kısa sürede kilo verdirebilir.

Keto diyeti ile zayıflamak mümkün mü

Keto diyeti diğer adı ile ketojenik diyet yapılırken belli başlı gıdaların tüketimine dikkat edilmesi gerekir.Özellikle bu diyet uygulanırken tahıl,nişasta ve meyveler tüketilmemelidir.Keto diyet’te çoğunlukla et,balık,kümes hayvanları ve yumurta yenilir.Yeşil yapraklı sebzelerin tüketilmesi de öenmlidir.

Brokoli ve karnabahar gibi besinlerin sık,sık tüketildiği keto diyeti yapılırken tereyağı ve peynir gibi süt ürünleri de tüketilir.Glisemik indeksi düşük olan yaban mersini,frambuaz ve avakado gibi meyvelerin tüketilmesi de oldukça önem taşır.Keto diyeti uygulanırken hindistan cevizi yağı,çörek otu yağı ve zeytin yağı gibi sağlıklı yağlar tüketilmelidir.

Sağlıklı ve besin değeri yüksek olan keto diyetinde karbonhidrat tüketimi sınırlandırılıyor.Protein ağırlıklı olan keto diyeti uzun vadede başarı sağlıyor.Keto diyeti yaparken nelere dikkat edilmeli?

Keto diyeti yaparken mutlaka fazla su içilmeli.Günlük en az 2,5 litre su içilmelidir.Bu diyet uygulanırken kafein ve alkol gibi içeceklerden uzak durmalıdır.Keto diyeti uygulanırken karbonhidrat alımı da sınırlandırılmalıdır.Makarna,tahıl,pirinç gibi gıdalar tüketilmemeli.Keto diyetine başmadan evvel mutlaka bir doktora görünülmesi gerekir.

Spread the love


Bir Cevap Yazın