Karbonatla gelen inanılmaz güzellik

  • Post category:maskeler
  • Post comments:0 Yorum1

Karbonat ile pürüzsüz bir tene kavuşmanın keyfini yaşamaya hazır olun! Bir çay kaşığı maya ve bir çay kaşığı karbonatı 10 damla su ile ıslatıp, elde ettiğiniz karışımı cildinize sürdükten sonra 15 dakika bekleyin ve ardından yıkayın. Maya, gözeneklerin temizlenmesini sağlarken karbonat da lekelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
Suna Dumankaya’nın etkili peeling reçetesi! Bir tatlı kaşığı süzme yoğurt, yarım çay kaşığı karbonat ve üç damla kadar limon suyunu karıştırıp temiz cildinize sürün. 20 dakika kadar bekledikten sonra peeling yaparak çıkarın ve cildinizi ılık suyla durulayın. Bu şekilde cilt derinlemesine temizlenirken lekelerden de kurtulmuş olur.

Vücudu toksinlerden arındıracak ve minerallerle besleyecek bir detoks banyosu, kendinizi oldukça iyi hissetmenize

yardımcı olacaktır. Küvetinizi sıcak suyla doldurun ve iki bardak karbonatla iki bardak deniz tuzunu içine ekleyin. Yarım saat kadar vücudunuzu sıcak banyonuzda dinlendirin.

Bakım denilince akla en son ayaklar gelir. Peki, pamuk gibi ayaklara sahip olmaya ne dersiniz? Leğeni sıcak suyla doldurun ve içine yarım ölçek karbonat ekleyin. Ayaklarınızı bu karbonatlı suyun içinde dinlendirerek hem günün yorgunluğunu atabilir, hem de yumuşacık ayaklara kavuşabilirsiniz.

Karbonat, cilt için olduğu kadar dişler açısından da büyük bir öneme sahiptir. Su içerisinde çözünebilen karbonat molekülleri dişlerinize yapışarak koruyucu bir kalkan görevi görürler ve dolayısıyla dişlerinizi beyaz tutmaya yardımcı olurlar.

100 gram az yağlı yoğurt ve1 tatlı kaşığı karbonatı karıştırıp cildinize uygulayın. Karışımı cildinizde 25 dakika bekletip ılık su ile durulamalısınız. Bu karışım 5 günde bir, 1 ay boyunca uygulandığında cilt lekelerinin kaybolduğunu göreceksiniz.

Spread the love


Bir Cevap Yazın