Karbonat ile neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?


Spread the love
Karbonat ile neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?
Karbonat ile neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Mutfaklarımızdan eksik olmayan karbonatın sade mutfakta değil mutfak dışında da bir çok yerde kullanılabileceğini biliyor musunuz?

Bakın karbonatı nerelerde kullanabilirsiniz?

Karbonat ile neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Ağız kokusunu gidermede karbonat kullanımı: hepimiz ağız kokusunun istenmeyen bir durum olduğunu biliyoruz. Eğer ağız kokusundan muzdarip iseniz günlük d,iş fırçalama rutininize karbonatı mutlaka eklemelisiniz. Yapmanız gereken yarım çay kaşığı karbonatı yarım bardak su da eritmek.Sonrasında dişlerinizi fırçaladıktan sonra bu karbonatlı su ile gargara yapmak. Bu karbonatlı çözelti antibakteriyel ve antimikrobiyel özelliğe sahip olduğundan sizi ağız kokusundan kurtaracaktır. Ağız kokusuna neden olan mikropların çoğunu ortadan kaldıracaktır.

Doğal deodorant yapabilirsiniz:Karbonat ile doğal deodorantınızı kendiniz yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken karbonatı su ile biraz yumuşatıp temiz halde olan koltuk altınıza uygulamak. Karbonat antibakteriyel ve antimikrobiyal özelliklerinden dolayı kötü kokuyu önler ve mikropların yok edilmesine yardımcı olur.

Hava temizleyici yapabilirsiniz: Süpermarketlerde sayısız hava temizleyici vardır. VE HEMEN HEMEN HERKES KOKUSU OLMAYAN BİR HAVA TEMİZLEYİCİ TERCİH EDER.Satın aldığınız hava temizleyeciler kötü kokuları asla tamamen yok etmezler ,bunun yerine kokuyu bir süreliğine gizlemiş olurlar. Oysa bunun yerine kokuyu tamamen geçirecek olan karbonatı kullanabilirsiniz.Kokuları yok ederken havayı da temizleyecektir.Bir Cevap Yazın