Karaciğer yağlanmasını gideren bitkisel yöntem
Spread the love
Karaciğer yağlanmasını gideren bitkisel yöntem
Karaciğer yağlanmasını gideren bitkisel yöntem

Karaciğer yağlanması ;karaciğer hücrelerinde aşırı konsantrasyonlarda yağ asitleri ve trigliseritler tutulduğunda ortaya çıkar.

Enginarın vücuttaki yağ birikimini azaltma yeteneği sayesinde yağlı karaciğer tedavisinde en çok tavsiye edilen sebzelerin başında gelir.Enginar vücudun doğal karaciğer temizleme süreçlerini destekleyen doğal lifler ve antioksidan maddeler içerir.Böylece yağlar dokularda birikmez.
Bir tencereye 3 bardak su koyun ve kaynatın.Su kaynayınca içerisine 1 adet enginarı atın ve 3 dakika daha kaynatın.Ocağın altını kapatın ve soğumaya bırakın.Bu enginar suyunu gün içinde yemeklerden önce tüketin.

Karahindiba.:Karahindiba yağlı karaciğer tedavisinde çok etkili olup sindirim rahatsızlığını ve iltihaplanmayı giderir. Bir tencereye 1 bardak su koyun ve kaynatın.İçerisine 1 yemek kaşığı karahindiba ekleyin.Ocağın altını kapatın ve 15 dakika bekletin.Gün içerisinde 2 bardak bu sudan tüketin.2 hafta kadar kullanabilirsiniz.

Rezene’de karaciğer yağlanmasını gidermede çok etkili bitkiler arasındadır.Yine rezeneyi de bir bardak suyu kaynatın ve 1 kaşık rezene koyup 15 dakika demlenmeye bırakın.Soğuyunca gün içerisinde 2 bardak için.

herbal-supplement-resource.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir