Kahveyi içip telvesini sakın atmayın hanımlar bakın neden




Türk kahvesini hemen hemen sevmeyen yoktur değil mi?Günde hiç olmazsa 1 fincan kahvemizi içeriz.Peki siz kahvenizi içtikten sonra telvesini atanlardan,yada hemen yıkayanlardan mısınız?

Kahveyi içip telvesini sakın atmayın hanımlar bakın neden

Eğer biraz sonra yazdıklarımızı okursanız bundan sonra hiç bir kahve telvenizi atmayacaksınız.Nedenine gelince:Uluslar arası Dermatoloji dergisinde yayımlanan 2015 yılında yapılmış bir çalışma kahvenin ,kahve telvesinin cilt üzerinde çok faydası olduğunu göstermiştir.




İlk başta güneşten dolayı cildimizde oluşan kahverengi lekeleri gidermekte çok etkili olup aynı zamanda ciltteki kırışıklıkların giderilmesinde de çok etkilidir.Uygulama yaptıktan sonra şahit olacağınız gibi ilk başta zatn hemen farkı göreceksiniz cildiniz anında parlayacaktır.Peki kahve telvesi ile nasul uygulama yapacaksınız?

İlk olarak içtiğiniz kahvenin telvesini bir kaba alın ve hemen üzerine 1 çay kaşığı kadar hindistan cevizi yağı ekleyip karıştırın.Daha evvelden temizlemiş olduğunuz cildinize bu karışı sürüyorsunuz.Ve hafifçe dairesel hareketler ile ovarak masaj yapıyorsunuz.Hindistan cevizi yağının topikal uygulamasının anti-enflamatuar ve cilt bariyeri onarım etkilerine sahip olduğu bulunmuştur.

25-30 Dakika kadar cildinizde bekletip cildinizi temizleyin ve son olarak cildinizi uygun nemlendiricinizi sürün.Bu işlemi haftada 2kere yapabilirsiniz.Not olarak eğer hindistan cevizi yağınız yoksa bunun yerine yoğurtta kullanabilirsiniz.

Spread the love


Bir Cevap Yazın