Japon kadınların porselen gibi cildinin sırrı bu bitki çayında
Spread the love
Japon kadınların porselen gibi cildinin sırrı bu bitki çayında
Japon kadınların porselen gibi cildinin sırrı bu bitki çayında

Kusursuz cilt yapısına sahip Japon kadınlarının bu porselen gibi ciltlerinin olmasında başvurdukları bir kaç sihirli ip uçları vardır.Sencha çayı Japon yeşil çayıdır.
Bunlardan birisi de Sencha bitkisinin çayının tüketmektir.Sencha bitkisinin cildiniz için yararları nelerdir?

Japon kadınların porselen gibi cildinin sırrı bu bitki çayında

Yaşlanmayı yavaşlatır.Yaşlanmanın en büyük etkilerinden birisi de genetik yatkınlıktır.Ancak tabi ki cildinizin hızlı yaşlanmasını önlemek için yapabileceğiniz şeyler mutlaka var.Günlük beslenmenize 1 bardak Sencha çayı eklemeniz ,cildinize onu serbest radikallerin neden olduğu hasarlardan koruyabilecek antioksidanlar sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra Yeşil çaydaki yüksek antioksadan seviyeleri ölmekte olan hücreleri de canlandırarak cildinize sağlıklı bir parlaklık sağlar.

1 fincan lezzetli Sencha çayı ise bir çok sorunun çözümü olabileceği gibi ilaçların aksine midenizi kötü etkilemez.Bu bitki iltihap karşıtı etki göstererek gözenekleri tıkayan bakterilerle savaşır.Bu çayın içerdiği kafein göz altı torbaları ve göz çevresindeki koyu halkaları gidermede etkilidir.

Her gün 1 fincan Sencha çayı içmek UV ışınlarının neden olduğu hasarı en aza indirebilir.Yüksek oranda benzoik asit içermesi nedeniyle Sencha çayı doğal bir gineş kremi olarak kullanılabilir.Hatta güneş yanıklarının neden olduğu cilt problemlerini tedavi edebilir.

Sencha çayı nasıl yapılır.

Büyükçe 1 fincana 1 yemek kaşığı Sencha bitkisi koyun ve üzerini kapatıp 10 dakika demlenmeye bırakın.Tüm bitkilerin kullanımında olduğu gibi doktorunuza danışmadan tüketmeyiniz.

Kaynak:Milliyet-PembenarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir